CNR Holding, Mersin'i fuar şehrine dönüştürdü

CNR Holding, Mersin’i bir fuar kenti haline getirdi.

CNR Holding, Mersin'i fuar şehrine dönüştürdü
EndüstrideAra - Haber Detay

İSTANBUL (AA) - CNR Holding, Mersin’i bir fuar kenti haline getirdi.

Konuyla ilgili olarak Holdingden yapılan açıklamaya göre, Mersin fuarlarında 10 seneyi aşkın süre içerisinde 10 binlerce markayı yaklaşık 2 milyon sektör profesyoneliyle bir araya getiren CNR Holding, B2B görüşmeleri sayesinde milyarlarca dolarlık iş hacminin oluşmasına da katkıda bulundu.

Mersin Fuarları 2020 yılında da katılımcı ve ziyaretçisine yeni fırsatlar sunmayı sürdürecek.

Tekstilden gıdaya, mermerden mobilyaya, gayrimenkulden sağlığa kadar pek çok alanda sene içerisinde 50'nin üzerinde uluslararası ihtisas fuarları düzenleyen CNR Holding, Mersin fuarlarıyla da dikkatleri üzerine çekimeyi başarıyor.

Başta Mersin Valiliği ve Mersin Büyükşehir Belediyesi olmak üzere; yerel yönetimlerin de büyük desteğini gören CNR Holding, adeta bir fuar kenti haline getirdiği Mersin’de 10 seneyi aşkın bir süredir 10 binlerce markanın ürünlerini yerli ve yabancı 2 milyonu aşkın sektör profesyoneliyle buir araya getirdi.

B2B görüşmeleri kapsamında milyarlarca dolarlık iş bağlantılarının gerçekleştirildiği Mersin fuarları, geleceksene de mevcut ve yeni fuarlarla katılımcı ve ziyaretçisine kazandırmayı sürdürecek.

Açıklamada görüşlerine baş vurulan CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem, şöyle devam etti:

"Stratejik konumu ve ticari potansiyeliyle ülkemizin en önemli şehirleri arasında yer alan Mersin, üretim ve dış ticarette Türkiye’nin yeni ekonomi bölgesi olma yolunda hızla ilerliyor. Akdeniz Bölgesi’nin ekonomik anlamda güçlenmesinde önemli bir payı olan Mersin, Türkiye’nin en büyük liman kenti olmasının yanı sıra tarım ve ticaretiyle de ilgi çekiyor” 

Mersin’in bilhassa gıda üretimi ve ihracatta önemli bir değer haline geldiğini ve çevresinde yer alan illerle 8 milyon nüfusa etki ettiğini aktaran Ceyda Erem, “Aralarında Irak, Rusya, Suriye, Almanya, İsrail, Ukrayna, Mısır, Lübnan, KKTC, Suudi Arabistan ve ABD’nin de bulunduğu 184 farklı ülkeye yaklaşık 2 milyar dolarlık ihracat gerçekleştiren bir kentten söz ediyoruz. Mersin, bu yönüyle Türkiye’nin en fazla ihracat yapan şehirleri arasında üst sıralarda yer alıyor." şeklinde konuştu.

Sosyoekonomik anlamda gün geçtikçe kendini yenileyen ve geliştiren Mersin’in ticari potansiyelinin farkında olduklarını söyleyen Erem, bu potansiyelin en iyi şekilde değerlendirilmesi için yerel yönetimler ile birlikte çalışacaklarını belirtti.

10 seneyi aşkın bir süredir Mersin'de Türkiye'nin önde gelen sektörlerine yönelik ihtisas fuarları gerçekleştirdiklerini Erem, 2020 senesinde de mevcut ve yeni fuarlar ile yerli ve yabancı binlerce markayı ulusal ve uluslararası sektör profesyonelleri ile buluşturmayı sürdüreceklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2019, 14:15
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler