banner1339
x

ÇİNLİ TECNO TÜRKİYE’DE BİN KİŞİ İSTİHDAM EDECEK

Türkiye’de üretime başlayan Çinli akıllı telefon markası TECNO’nun Türkiye Ülke Müdürü Hank Li, İstanbul Pendik’teki üretim tesislerinde yaklaşık bin kişiyi istihdam edeceklerini ve Türkiye’deki yatırımlarını arttıracaklarını söyledi.

ÇİNLİ TECNO TÜRKİYE’DE BİN KİŞİ İSTİHDAM EDECEK
Endüstri 40 Zirvesi

Çinli akıllı telefon markası TECNO Mobile İstanbul Pendik’te 35 milyon dolarlık yatırımla üretime başladı.
İstanbul Pendik’teki üretim tesisinde yaklaşık bin kişilik bir istihdam yaratmayı ve yüzde 10 pazar payı hedefi doğrultusunda Türkiye’deki yatırımlarını uzun vadede artırmayı planladıklarını belirten TECNO Mobile’ın Türkiye Ülke Müdürü Hank Li, Türkiye’ye yatırım yapma kararlarında hükümetin vizyoner yaklaşımı ve sunduğu cesaret verici yatırım ikliminin önemli rol oynadığını söyledi. 
Bu pazarda kalıcı bir oyuncu olma stratejisiyle hareket ederek bu doğrultuda istihdam ve yatırım planlarını oluşturduklarını aktaran Li, Türkiye ekonomisine inandıklarını belirtti. 

YÜZDE 262 BÜYÜDÜLER

Ana iştirakleri Transsion’un sadece geçen yıl yaşanan yüzde 262’lik artışla, Nisan 2021 itibariyle 24 milyar dolara yaklaşan piyasa değerinin başarılarının şans eseri olmadığını gösterdiğine dikkat çeken Li, bu rakamların TECNO’nun Türkiye’ye yönelik katma değerli yatırım kararı ve istihdama verdiği önemin göstergelerini oluştuğunu vurguladı.
 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını