banner1322
x

ÇİN’E YENİ BİR CAM FABRİKASI GELİYOR

Eczacılık endüstrisi için cam tüp veya boru üretiminde uzman Schott, Çin'de yeni bir tesis açtı. Söz konusu Jinyun tesisi, ilaç şişesi veya şırınga imal etmek için 20 bin ton kadar cam üretebilecek.

ÇİN’E YENİ BİR CAM FABRİKASI GELİYOR
Endüstrideara

Schott, cam ve eczacılık için gerekli şişeleme çözümleri üretiyor. Üretimini etkili bir şekilde sürdürmek için Jinyun'da yeni bir fabrika kuran Schott, bu yatırım sayesinde yılda 20 bin ton boru veya tüp camı üretebilecek.

“VİZYONUN GERÇEĞE DÖNÜŞMESİNDE ÖNEMLİ BİR ADIM”

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Schott Yönetim Kurulu Başkanı Franck Heinrich, “Üreteceğimiz cam çok değerli bir zincirin henüz ilk halkasından ibaret. Ancak daha kapsamlı bir bütünün bir unsuru olmakla birlikte bu girişim "Healthy China 2030" vizyonlarının gerçeğe dönüşmesine dönük önemli bir adım oldu. Schott'un Çin'de ilk kez üretim yapıyor olmasından da onur duyuyoruz” dedi. Tesisin yatırım planı kapsamında bir milyar dolar bir bedel bulunuyor. Ayrıca yatırım planının parçası olarak 60 milyon avroluk bir fon seferber etmiş bulunuyor. Proje hem Çin hem de Alman uzmanların gözetiminde gerçekleştirildi. 

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2021, 18:50
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını