banner1013
x

ÇİMSA 174 MİLYON TL NET KAR AÇIKLADI

Çimsa, satışlarını yılın ilk çeyreğinde yüzde 95 oranında artırarak 639 milyon TL satış geliri ve 174 milyon TL net kar kaydetti.

ÇİMSA 174 MİLYON TL NET KAR AÇIKLADI
EndüstrideAra - Haber Detay

Bu yılın ilk çeyreğinde satış gelirlerini bir önceki yılın aynı dönemine göre 2 kat artıran Sabancı Holding iştiraki Çimsa, 639 milyon TL satış geliri ve 174 milyon TL net kar açıkladı.
Çimsa olarak 2021 yılına başarılı bir giriş yaptıklarını söyleyen Çimsa Genel Müdürü Umut Zenar, "İlk çeyrekte özellikle yurtiçinde gerçekleşen güçlü talep karlılığa önemli katkı sağladı. Yurtiçi pazardaki büyümenin yanı sıra ihracat piyasalarındaki etkinliğimizi de sürdürdük. 65’ten fazla ülkeye beyaz çimento ihraç ederek, uluslararası üretici kimliğimizi her geçen gün daha da güçlendiriyoruz. Küresel piyasalara ihracat yapma kapasitesi, güçlü pazarlama ağı ve son yıllarda hayata geçirdiği yatırımların sonucunda artan beyaz çimento kapasitesi ile yurt dışı pazarların yanı sıra iç piyasada da etkinliğimizi arttırmaya devam ediyoruz. İlk çeyrekte aldığımız sonuçlar da bunun bir göstergesi. Önümüzdeki dönemde ürün ve hizmetlerimizle hem sektörün hem de ülke ekonomimizin gelişimine katkı sunmayı sürdüreceğiz.” dedi.

ATIK KULLANIM ORANI İKİ KATINA ÇIKACAK

Dijital çağa ayak uydururken, teknolojiyi en verimli şekilde kullandıklarını ve sürdürülebilir bir geleceğe katkı sunmaya gayret ettiklerini belirten Umut Zenar, “Bu kapsamda Çimsa olarak atık kullanımı konusunda ciddi bir hedef koyduk. Fabrikalarımızda farklı sektörlerden tedarik ettiğimiz atıkları, dönüştürüyor ve enerji ihtiyacımızı karşılıyoruz. Yıllık atık kullanım oranlarımızı yaklaşık 2 katına çıkararak sürdürülebilirliğe sağladığımız katkıyı artırmayı hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Dyson

Dergiler