banner1049
x

CHEP 2020 YILI SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAKAMLARINI AÇIKLADI

CHEP, 2020 yılında 2 milyon ton karbondioksit, 2,5 megalitre su ve 1,7 milyon metreküp kereste tasarrufu sağladı. CHEP’in iş modeli sayesinde 1,8 milyon ağaç kurtulurken 1,3 milyon ton atığın oluşumu da engellendi.

CHEP 2020 YILI SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAKAMLARINI AÇIKLADI
EndüstrideAra2

CHEP, 2020 yılı sürdürülebilirlik rakamlarını açıkladı. Müşterilerinin tedarik zincirinde ekipman kaynaklı aksaklıkları, paylaşıma ve yeniden kullanıma dayalı iş modeliyle azaltan CHEP, 2020 yılında su kullanımı ve karbondioksit salınımında milyonlarca ton tasarruf etti. Paletlerinde kullandığı kerestelerin yüzde 100’ünü sürdürülebilirlik sertifikalı ormanlardan tedarik eden CHEP, milyonlarca ağacın korunmasını sağladı. 

“DOĞA VE İKLİM OLAYLARI BİR ALARM NİTELİĞİNDE”

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren CHEP Türkiye Kıdemli Saha Operasyonları Müdürü Serhat Enyüce, “Sürdürülebilir ve öncü iş modelimizle dünyamızın doğal kaynaklarının korunmasına liderlik ediyoruz. Sınırlı kaynaklarımızı daha dikkatli ve yeniden kullanarak dünyanın gelecekte de yaşanabilir bir yer olmasına katkı sağlıyoruz. Bugün gerek ülkemizde gerekse dünya genelinde yaşanan doğa ve iklim olayları adeta hepimiz için bir alarm niteliğinde. CHEP olarak, biz de geleceğimize olan sorumluluk bilinciyle doğanın bu seslenişine kulak veriyoruz. İnanıyoruz ki paylaşıma ve yeniden kullanıma dayalı iş modelimiz sektörde birçok algıyı ve olumsuzluğu değiştirecek ve daha yaşanabilir bir dünya için insanları harekete geçirecek” dedi.      

YORUM EKLE

Enerji Zirvesi

Proses Zirvesi

Dergiler