banner1322
x

Cezayir'den Rönesans Holding'e yatırım çağrısı

Cezayir Enerji Bakanlığı, Türk Rönesans Holding'den, Cezayir'deki varlığını artırmasını ve yakıt keşif ve araştırma programlarına katkı sağlamasını talep etti.

Cezayir'den Rönesans Holding'e yatırım çağrısı
Makine Zirvesi

CEZAYİR (AA) - Cezayir Enerji Bakanlığı, Türk Rönesans Holding'den, Cezayir'deki varlığını artırmasını ve yakıt keşif ve araştırma programlarına katkı sağlamasını talep etti.

Enerji Bakanı olan Muhammed Arkab'ın Rönesans Endüstri Tesisleri Genel Müdürü Celal Toroğlu ile buluşmasından sonra bakanlık tarafından yazılı bir açıklama yapıldı.

Yapılan açıklamaya göre, Arkab ile Toroğlu iki ülke arasında enerji, elektrik ve yakıt sektörlerindeki ikili ilişkileri masaya yatırdı.

Arkab görüşmede, Rönesans Holding'in Cezayir'deki varlığını güçlendirmesini, özellikle yakıt keşif ile elektrik ve petrokimya endüstrisini geliştirme gibi kalkınma programlarındaki fırsatları değerlendirmesini talep etti.

Toroğlu ise Rönesans Holding'in Cezayir enerji pazarına gösterdiği ilgiye  vurgu yaptı ve bu bağlamda ülkedeki kurumlarla verimli iş birliğini artırmayı istediklerini diel getirdi.

Arkab, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ocak ayında Cezayir'e gerçekleştirdiği ziyaret esnasında, Cezayir milli enerji şirketi Sonatrach ile Rönesans Holding ortaklığıyla Adana'da bir petrokimya fabrikası kurulacağını açıklamıştı.


 

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2020, 11:45
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını