Cengiz Holding'den salgınla mücadeleye 34 milyon TL

Cengiz Holding, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadeleye destek olmak maksadıyla 34 milyon TL tutarında bağış yaptı.

Cengiz Holding'den salgınla mücadeleye 34 milyon TL
Endüstri 40 Zirvesi

İSTANBUL (AA) - Cengiz Holding, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadeleye destek olmak maksadıyla 34 milyon TL tutarında bağış yaptı.

Konuyla ilgili olarak Holding tarafından yapılan açıklamada, Kovid-19 salgınına karşı yürütülen mücadeleye şirket olarak gönülden destek oldukları vurgulanılarak, şöyle devam edildi:

"Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde başlatılan 'Bizbize yeteriz Türkiyem' Milli Dayanışma Kampanyası olmak üzere İstanbul Valiliği tarafından organize edilen 'Vefa Kolileri' için de üzerimize düşen görevi yerine getirdik ve getirmeye de devam edeceğiz. Bu kapsamda yapılan yardımların miktarı 34 milyon TL'ye ulaştı."

Cengiz Holding'in doğrudan yapmış olduğu bu desteğin dışında Türkiye'nin çeşitli illerine yayılmış iştirak şirketleri ve ortaklıkları aracılığıyla da hem nakdi hem ayni olarak destek kampanyalarının bir parçası olduğu belirtilen açıklamada, "Zor ve tarihi günlerin yaşandığı süreçte, dayanışma ruhu içinde bu günleri de atlatacağımıza inancımız tam. Salgında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, tedavi altındaki vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz." ifadeleri yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2020, 11:30
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını