banner1322
x

CDP küresel liderler listesinde

Pirelli, iklim değişikliğiyle mücadeleye yönelik aksiyonlarıyla CDP (eski adıyla Carbon Disclosure Project) tarafından küresel liderler arasında gösteriliyor.

CDP küresel liderler listesinde
Endüstrideara

Pirelli iklim değişikliğiyle mücadele için gerçekleştirdiği kurumsal aksiyonlarla CDP ( Carbon Disclosure Project) tarafından küresel liderler arasında gösteriliyor. Ek olarak CDP İklim Değişikliği A listesinde yer verildi. Çevresel sorular hakkında bilgi toplayan, dağıtan ve tanıtan uluslararası sivil toplum kuruluşu CDP’nin A listesine dahil edilmek, bir kuruluşun alabileceği en yüksek puan olarak nitelendiriliyor. Söz konusu değerlendirme içinse emisyon oranlarında düşürme çalışmaları, iklim risklerini azaltma faaliyetleri ve düşük karbonlu ekonomi geliştirme çabaları göz önüne alınıyor.  CDP, şirketleri ve hükümetleri sera gazı emisyonlarını azaltmaya, su kaynaklarını ve ormanları korumaya teşvik etme misyonuyla hareket ediyor.

CDP tarafından tanınmak, Pirelli’nin sürdürülebilirlik taahhüdünün kalıcılığını desteklemiş oluyor. Pirelli ayrıca Dow Jones Dünya ve Avrupa endekslerindeki Otomotiv Bileşenleri sektöründe Sürdürülebilirlik alanında dünya liderliğini elinde bulundurmayı sürdürüyor.  

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2019, 20:18
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını