CANSAN İHRACAT PAYINI YÜZDE 60’A YÜKSELTTİ

Cansan Alüminyum, İDDMİB’in “Alüminyum Çubuk & Profiller” kategorisinde ilk 7’nci sırada yer alarak ihracata önemli bir katkı sağladı.

CANSAN İHRACAT PAYINI YÜZDE 60’A YÜKSELTTİ
EndüstrideAra - Haber Detay

İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) 2019 yılında 8,2 milyar dolar ihracat gerçekleştirdi. Cansan Alüminyum ise ihracattaki payını yüzde 60’a yükselterek “Alüminyum Çubuk & Profiller” kategorisinde ilk 7’nci sırada yer aldı. 

HEDEF: İHRACATI DAHA DA BÜYÜTMEK

İhracat çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Cansan Alüminyum Genel Müdürü Selim Güney, Avrupa ülkeleri başta olmak üzere toplam 30 ülkeye ihracat gerçekleştirdiklerini belirtti. Güney, çalışma planlarını şu şekilde anlattı: “Tüm dünya ve sektörler için 2020 yılı zorlu geçti. Biz yılın ilk 8 ayında ihracat payımızı yüzde 60’a yükselttik. Sürdürülebilirliğin önemli olduğu bir dönemde yaşıyoruz. Bu sebeple hem her sene kendimizi geliştiriyoruz hem de sektörümüze katma değer sağlıyoruz” dedi. Bursa’nın başarılı sanayi kuruluşları içerisinde yer aldıklarından dolayı mutlu olduğunu ifade eden Güney, “500 kişilik büyük bir yapıya ulaştık. Büyümemize katkı sağlayan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi. 
 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Proses Zirvesi

Dergiler