Camın duayenleri, Şişecam'la İtalya'da bir araya geldi

Şişecam Topluluğu cam endüstrisinin önde gelen isimleriyle İtalya'nın kuzeyinde bulunan Porto Nogaro düzcam üretim tesislerinde bir araya geldi.

Camın duayenleri, Şişecam'la İtalya'da bir araya geldi
Robot Zirvesi

İSTANBUL (AA) - Şişecam Topluluğu, dünya cam endüstrisinin önde gelen isimleriyle İtalya'nın kuzeyinde bulunan Porto Nogaro düzcam üretim tesislerinde bir araya geldi.

Şişecam'dan tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, toplamda 33 ülkenin temsil edildiği Uluslararası Cam Komisyonu'nun (ICG) İcra ve Danışma Kurulu Üyelerinin buluştuğu etkinlikte ICG 2030 stratejileri tartışılırken, Haziran ayında Boston'da düzenlenecek olan Genel Kurul  için de hazırlık çalışmları yapıldı.

Cama dair tüm temel alanları ile soda ve krom bileşiklerini kapsayan iş kollarında küresel bir oyuncu konumunda olan  Şişecam Topluluğu, İtalya'nın kuzeyinde bulunan Porto Nogaro düzcam üretim tesisinde Uluslararası Cam Komisyonu'nun (International Commission on Glass - ICG) İcra Kurulu Toplantısında ev sahipliğini üstlendi.

Şişecam Araştırma ve Teknolojik Geliştirme Başkanı ve ICG İcra Kurulu Üyesi Prof. Dr. Şener Oktik ve Şişecam Flat Glass Italy SRL Genel Müdürü Beytullah Şahin önderliğinde  yapılan üretim tesisi gezisinden sonra fabrikanın içinde gerçekleştirilen toplantılarda öğleden önce International Commission on Glass 2030 stratejileri ele alındı. Haziran ayında Boston'da yapılacak ICG Genel Kurul hazırlıkları çalışmaları da tamamlandı.

Şimdidye kadar  İtalya'da toplamda 120 milyon avroluk yatırım gyapan Şişecam Topluluğu'nun bazik krom sülfat üretiminde dünyada lider, kromik asit üretiminde ise Avrupa'da lider durumda bulunmasında İtalya'da yapmış olduğu yatırımlar büyük tol oynuyor.

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2019, 21:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
alpaslan aksay
alpaslan aksay - 2 yıl Önce

teşşekkürler

deniz hana sljivo
deniz hana sljivo - 2 yıl Önce

Allah sizden razı olsun vAllahi projeyi son güne yetiştirdim bi daha tövbe yapmam öyle bi şey bilgiler çok güzel teşekkürler...

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını