BURSALI İŞ ADAMINDAN GENÇLERE DESTEK

Bursa'da sektörün önde gelen otomotiv firmalarına parça üretilen fabrika bünyesinde verilen eğitimler, çocuk ve gençlerin teknik bilgi ve becerilerinin gelişmesine katkı sağlıyor.

BURSALI İŞ ADAMINDAN GENÇLERE DESTEK
EndüstrideAra - Haber Detay

Bursalı iş adamı teknik becerilerini geliştirmek isteyenlere fabrikasının kapılarını açtı. Otomotiv sektöründeki fabrikanın bir bölümünde 4 yıldır faaliyet gösteren Ermetal Teknolojik Eğitimler Vakfında üç boyutlu yazıcılar, robotik kodlama, üretim becerileri, otomotiv teknolojileri gibi pek çok alanda sunulan eğitimlere öğrenciler ve öğretmenler katılabiliyor. Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Vakfın kurucusu iş adamı Fahrettin Gülener, "Vakıfta öncelikli olarak ihracatı artırmayı önemsiyoruz. Makinecilik konusunda gaza basmak gerekiyor. Çocukların iyi bir makineci olarak yetişmelerini ve makine fabrikalarının kalkınmasını diliyorum.” dedi.   

KARAVAN UYGULAMASINA 36 BİNDAN FAZLA ÇOCUK KATILDI 

İş adamı Fahrettin Gülener'e ait olan fabrika, aynı zamanda Türkiye'nin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasında yer alıyor. 4 yıl önce ise fabrikanın bir bölümü Ermetal Teknolojik Eğitimler Vakfına (ERTEV) ayrıldı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzalanan protokol kapsamında vakıfta meslek lisesi öğretmenleri ders verebiliyor, teknik bilgisini geliştirmek isteyen gençler eğitim alabiliyor ve istihdam edilebiliyor. Verilen eğitimler arasında robotik kodlama, üretim becerileri, CNC tezgahı, üç boyutlu yazıcılar gibi ders yer alıyor. Verilen eğitimlerden aynı zamanda öğretmenler de yararlanabiliyor. Vakıf bünyesinde 600'den fazla öğretmen yer alırken Uzman Atölye İş Gücü Yetiştirme Programı kapsamında 140 öğrenci eğitim görüyor. Bugüne kadar karavan uygulamasıyla yurdun dört bir yanında 36 bin 200 çocuk ve 1000'den fazla öğretmen eğitimlere katıldı. (AA)
 
 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler