Bursalı ihracatçılardan sağlık çalışanları için özel koruyucu maske

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) ile İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Arı Teknokent iş birliğinde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında sağlık çalışanları için plexiglass-koruyucu kalkan maske üretimi gerçekleştirilecek.

Bursalı ihracatçılardan sağlık çalışanları için özel koruyucu maske
Enerji Zirvesi

BURSA (AA) - Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) ile İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Arı Teknokent iş birliğinde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında sağlık çalışanları için plexiglass-koruyucu kalkan maske üretimi gerçekleştirilecek.

Konuyla ilgili olarak birlik tarfından yapılan yazılı açıklamaya göre, sağlık kuruluşlarındaki yoğun bakım ünitelerinde görevli çalışanların salgından etkilenmemesi amacıyla gereksinim duyduğu, kritik öneme sahip koruyucu kalkan maskelerin üretimi yapılacak.

OİB Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik, toplam 2 bin 500 maskenin üretimi için gerekli malzemelerin Birlik tarafından karşılanacağını açıkladı.

Pandemi süresince koronavirüsle mücadelede ellerinden gelen desteği vermeye hazır olduklarını dile getiren Çelik, şöyle devam etti:

"Bu kapsamda maskeler, Türkiye'nin otomotivde Ar-Ge, Yenilik ve Tasarım Merkezi olma yolundaki vizyonumuzun güçlü bir parçası olarak kurduğumuz OİB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde, ayrıca İTÜ Arı Teknokent'te yer alan 3D yazıcılarda üretilecek. Maskeler, en kısa zamanda Sağlık Bakanlığına teslim edilecek. Bu vesileyle büyük özveriyle hepimizin sağlığı için çalışan Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca ve hükümet yetkililerimiz nezdinde tüm sağlık personelimize teşekkür ederiz, kendilerine minnettarız."

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2020, 11:12
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını