banner1114
x

Bursalı firmaların tekstil ürünleri Londra'da görücüye çıktı

İngiltere'de gerçekleştirilen Denim Premiere Vision Londra Fuarı'na toplam 29 firmayla çıkarma yapan Bursalı tekstilcilerin ürünleri büyük ilgi gördü.

Bursalı firmaların tekstil ürünleri Londra'da görücüye çıktı
Robot Zirvesi

BURSA (AA) - İngiltere'de gerçekleştirilen Denim Premiere Vision Londra Fuarı'na toplam 29 firmayla çıkarma yapan Bursalı tekstilcilerin ürünleri büyük ilgi gördü.

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliğinden (UTİB) tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamaya göre, 3-4 Aralık tarihleri arasında gerçeklşetirilen fuarda dünyanın farklı bölgelerinden gelen firmaların yanı sıra UTİB de yer aldı.

Açıklamada görüşlerine başvurulan UTİB Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Taşdelen Engin, İngiltere'nin Türkiye açısından son drece önemli bir pazar potansiyeli oluşturduğunu vn altını çizdi.

Ticaret Bakanlığınca 2018-2019 döneminde kararlaştırılan "Hedef ve Öncelikli Ülkeler"den birinin İngiltere olduğunu dile getiren Engin, şöyle konuştu:

"Türkiye ve İngiltere'nin ticaret hacmi 2018 yılı itibarıyla 25,1 milyar dolar seviyesine ulaştı. Tekstil sektöründe yıllık dış ticaret hacmimiz yaklaşık 430 milyon dolar, hazır giyim sektöründe yaklaşık 2 milyar dolar ve bu sektörlerde ülkemiz İngiltere ile ticaretinde yüksek düzeyde dış ticaret fazlası veriyor. İngiltere, tekstil ürünlerinden hazır giyime ve deriden mamul ürünlerine kadar birçok ürün ve ürün grubunu Türkiye'den ithal ediyor. Biz de UTİB olarak mevcut potansiyeli ihracata dönüştürebilmek için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz."

Engin, Türk firmalarının, Denim Premiere Vision Londra Fuarı'nda diğer organizasyonlarda olduğu gibi gerek ürün kalitesi gerekse tasarımıyla büyük beğeni topladığını aktardı.

Londra'da düzenlenen fuarın, iki ülke arasında ticari ilişkilerin gelişmesi bakımından çok önemli olduğunu belirten Engin, "Yurt dışı fuarlarında Türkiye olarak yer almak ve Türk firmalarının yabancı sektör temsilcileri tarafından ilgi görmesi bizleri Türkiye adına gururlandırıyor. Türk firmalarının hem network hem de ticaret hacmini genişletebilmesi için çalışmalarımıza devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2019, 17:22
YORUM EKLE

Radyo

Proses Zirvesi

Dergiler