banner1322
x

BURGAN BANK İLK ÇEYREK SONUÇLARINI AÇIKLADI

Burgan Bank 2021 ilk çeyreğinde 51 milyon TL net kâr açıkladı. Açıklamaya göre bankanın nakdi ve gayri nakdi kredileri toplamı 26,7 milyar TL oldu

BURGAN BANK İLK ÇEYREK SONUÇLARINI AÇIKLADI
Endüstri 40 Zirvesi

Burgan Bank, 2021 yılının ilk çeyreği ile ilgili finansal sonuçları açıkladı. Açıklamaya göre bankanın konsolide aktif büyüklüğü 2020 yılı sonuna kıyasla yüzde 5 artış sağladı ve 27,7 milyar TL’ye ulaştı. Nakdi ve gayri nakdi kredileri 26,7 milyar TL yükselirken toplam müşteri mevduatı ise yüzde 9 artış yakalayarak 15,1 milyar TL’ye ulaştı. Burgan Bank’ın 355 milyon TL tutarında nakit sermaye artışı sonrasında önemli artışlar yaşandı. Burgan Bank’ın özkaynakları 2,2 milyar TL’ye ulaştı. Sermaye benzeri krediler dahil özkaynakları ise 4,7 milyar TL’ye yükseldi. sermaye yeterlilik oranı konsolide bazda yüzde 17,1 ve solo bazda yüzde 19,3 gerçekleşerek, sektör ortalamasının üzerindeki büyümesini sürdürdü. 

“DİJİTAL BANKACILIK ÜRÜNÜNE AĞIRLIK VERDİK” 

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Burgan Bank Genel Müdürü Murat Dinç, “2021 yılının ilk çeyreğinde yeni şubesiz dijital bankacılıklarına ürünlerine ve hizmetlerine ağırlık verdik. Tüm bu çalışmalar sonucunda 2020 yılının aynı dönemine göre dijital bankacılık müşteri sayımızı yüzde 26 oranında artırdık. Dijital mevduat bakiyemizi yüzde 80 oranında artarken internet bankacılığı kullanım aktifliğimiz ise yüzde 46 oranında yükseldi. Burgan Bank olarak yeniliklere ve değişimlere hem kolaylıkla adapte oluyoruz hem de hızlı aksiyon alıyoruz. Bu kapsamda web sitesini ve mobil uygulamasını müşterilerimizin hayatlarını kolaylaştırmak için yeniledik. Dijital bankacılığımıza birçok yeni hizmetler ekledik.” dedi.  
 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını