banner1322
x

BTSO’DAN 2020 DEĞERLENDİRMESİ

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Burkay 2020 yılıyla ilgili genel bir değerlendirme yaparak koronavirüsün ekonomiye etkileri hakkında bilgi verdi.

BTSO’DAN 2020 DEĞERLENDİRMESİ
Endüstrideara

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkanı İbrahim Burkay, 2020 yılıyla ilgili genel bir değerlendirme yaptı. Koronavirüs salgını nedeniyle ekonomide oluşan ağır tahribatın tüm sektörleri etkilediğini belirtti. Burkay, “2021 yılına aşı çalışmalarının verdiği umutla giriyoruz. Yeni dönemde üretimde sahip olduğumuz gücümüzü pandeminin getirdiği yeni fırsatlara odaklanmalıyız. Reform çalışmaları ile toplum refah, istihdam, adil gelir dağılımı konularına odaklanılacak. Ayrıca üretim ve yatırım konusuna olumlu yansıyacak” dedi. 

“BURSA SALGINDAN YOĞUN ETKİLENDİ”

Koronavirüs salgınından dolayı Bursa’nın olumsuz yönde etkilendiğine dikkat çeken Burkay, Türkiye ekonomisin ilk çeyreğe yüksek bir üretim ve ihracat performansıyla başladığını ancak ikinci çeyrekte önemli bir daralma yaşadığını söyledi. Yılın üçüncü yarısından sonra yurt içi ve yurt dışında iktisadi faaliyetlere hızlı bir dönüş yaşandığını vurgulayan Burkay, yılın üzerine çıkan bir performans sergilediklerini belirtti. Yeme-içme ve turizm sektörünü de unutmadı. Birçok sektörün bu süreçte sancılı bir dönem yaşadığına işaret etti. (AA)
 

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2020, 12:07
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını