banner1013
x

BRİSA CİROSUNU YÜZDE 47 ARTTIRDI

Brisa'nın 2021’in ilk çeyreğindeki cirosu yüzde 47 artışla 1,5 milyar TL'ye ulaştı.

BRİSA CİROSUNU YÜZDE 47 ARTTIRDI
EndüstrideAra4

Sabancı Holding ve Bridgestone Corporation iştiraki Brisa’nın 2021’in ilk çeyreğindeki cirosu yüzde 47 artışla 1,5 milyar TL'ye ulaştı. Brisa'nın geçen yılın aynı dönemine göre FAVÖK büyüklüğü de 2 kat yükselişle 394 milyon TL’ye ulaştı. 
Net kârı ise geçen yılın aynı dönemine göre 3,7 katına yükselişle 282 milyon TL olurken, aynı dönemde ihracatı tonaj bazında yüzde 36, ihracat satış gelirleri ise dolar bazında yüzde 31 artış gösterdi. 14 ülkede pazar payı artışı kaydeden şirketin işletme sermayesi devir hızı ise 18 seviyesine ulaştı.
Şirketin finansal sonuçları hakkında açıklamalarda bulunan Brisa CEO’su Haluk Kürkçü, küresel ve yerel pazardaki zorlu koşullar altında, stratejik önceliklerine odaklanarak yılın ilk çeyreğinde dengeli büyümesini devam ettirdiğini belirtti. 

ARGE ÇALIŞMALARINA HIZ VERDİLER

İzmit ve Aksaray’daki fabrikalarının yerli üretim ve ARGE güçlerinin 3000’e yakın çalışanı ve güçlü bayi ağları ile değer oluşturmaya odaklandıklarını ifade eden Kürkçü, Hızlı bakım ve servis zincirleri Otopratik ve Propratik mağaza ağlarını güçlendirme yatırımlarına devam ettiklerini söyledi. Yurtdışı pazarlarda da çalışmalarına ivme kazandırdıklarına dikkat çeken Kürkçü, global araç üreticilerine orijinal ekipman ürün tedariği çalışmalarını güçlendirecek ARGE çalışmalarını hızlandırdıklarını belirtti.

YORUM EKLE

Enerji Zirvesi

Proses Zirvesi

Dergiler