banner1322
x

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, Muğla'da çocuklarla bir araya geldi

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, 9-10 Şubat'ta "La Fonten Orman Mahkemesinde" oyunu ile Muğlalı çocuklarla bir araya geldi.

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, Muğla'da çocuklarla bir araya geldi
Enerji Zirvesi

İSTANBUL (AA) - Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, 9-10 Şubat tarihleri arasında "La Fonten Orman Mahkemesinde" oyunu ile Muğlalı çocuklarla bir araya geldi.

Konuyla ilgli olarak Bosch tarafından yapılan açıklamaya göre, tüm Muğla halkının davetli olduğu oyun, Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi'nde ücretsiz sahnelendi.

Muğlalı çocuklar ile aileleri, Sadri Alışık Kültür Merkezi oyuncuları tarafından sahneye konulan oyunda hayvan ve doğa sevgisi aşılayan oyunla eğlenirken öğrendi. 2 farkluı günde ikişer temsille sahne alan "La Fonten Orman Mahkemesinde" oyunu, çocuklar ve aileleri tarafından yoğun ilgi gördü.

Bosch Ev Aletleri, tiyatronun eğlendirirken öğreten gücünden yararlanarak gelecek nesilleri bilinçlendirip geleceği korumaya yönelik çalışmalarına bütün hızıyla devam ediyor. Bu kapsamdaki faaliyetlerine 2008 senesinde başlayan ve bugüne kadar 700'ü aşkın temsille 200 bini aşkın çocuğa ulaşan Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, Türkiye'nin her köşesine gitmeyi amaçlıyor.

Çevreye duyarlı nesiller yetiştirilmesine katkıda bsağlamak majsadıyla Bosch Ev Aletleri, bu anlamlı projede 2010 senesinden beri Sadri Alışık Kültür Merkezi ile çalışıyor.

Çocuklara çevre bilinci, hayvan ve doğa sevgisi aşılamak gayesiyle, Türk çocuk edebiyatının en önemli yazarlarından Yalvaç Ural’ın kaleme aldığı ve Sadri Alışık Kültür Merkezi tarafından sahneye konan "La Fonten Orman Mahkemesinde" oyunu, gelecek dönemde de on binlerce çocuk ve ailesiyle bir araya gelecek.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2020, 09:58
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını