BOMAKSAN’DAN EK KAPASİTE YATIRIMI

Bomaksan global pazarda artan talebe cevap vermek için ek kapasite yatırımı yapacak. Firma bu yatırımla yüzde 100 ihracat artışına ulaşmayı hedefliyor.

BOMAKSAN’DAN EK KAPASİTE YATIRIMI
Robot Zirvesi

Bomaksan endüstriyel tesisler gaz, toz ve duman problemlerine yönelik çözümler geliştiriyor. Son dönemde hem hava kirliliğini azaltmak hem de Covid 19 virüsünün havayla buluşmasını engellemek için yeni ürünler geliştirdi. Bomaksan, BOA AIR markalı temiz hava dolaplarıyla başta Avrupa ülkelerinde olmak üzere global pazarda artan talebi karşılamak için üretim kapasitesini artırma kararı aldı. 

“AR-GE BÜTÇEMİZ 4 KAT ARTTI”

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Bomaksan Genel Müdürü R. Bora Boysan, “Artan müşteri talebine cevap vermek amacıyla ek kapasite yatırımı gerçekleştiriyoruz. Bu yatırım ile birlikte hem üretim miktarımızda hem de ihracat oranlarımızda büyümeyi hedefliyoruz. Geliştirdiğimiz ürünler koronavirüs salgını döneminde Türkiye’de ve dış pazarda büyük ilgi gördü. Özellikle yurt dışında yüzde 300 artış yaşandı. Taleplere cevap verebilmek adına yeni bir fabrika açma hazırlığı içerisindeyiz. Bu yatırımla birlikte üretim kapasitemiz 4 kat artmış olacak. Bu yıl Ar-Ge’ye ayırdığımız pay, geçen yılın sonuna göre yaklaşık 4 kat arttı. Ar-Ge yatırımlarımızın ana odağını BOA AIR markamızla ürün gamımıza yeni eklediğimiz temiz hava dolapları oluşturuyor. Yeni dolapların en önemli özelliği, insan yoğunluğunun ve sirkülasyonunun yüksek olduğu iç ortamlarda kullanıma uygun olması” dedi. 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını