BOMAKSAN AR-GE PAYINI ARTIRIYOR

Endüstriyel tesislerin toz, gaz ve duman problemlerine yönelik çözümler geliştiren Bomaksan, 2021 yılında Ar-Ge payını yüzde 40 oranında artırmayı hedefliyor.

BOMAKSAN AR-GE PAYINI ARTIRIYOR
EndüstrideAra5

Bomaksan, virüs, bakteri ve partiküllerin yayılmasına engel olmak amacıyla Temiz Hava Dolabı ürününün Ar-Ge çalışmalarını hızlandırmıştı.  Bomaksan yüzde yüz yerli olan ürünüyle ilgili olarak 2020 yılının dört aylık döneminde 1 milyon Euro değerinde ihracat rakamına ulaştı. 2020’nin ikinci çeyreğinde, Ar-Ge payını bir önceki yıla göre 4 kat artıran Bomaksan, Ar-Ge yatırımlarını 2021 yılında yüzde 40 büyütmeyi hedefliyor. Bomaksan, Benelux, Almanya ve Libya başta olmak üzere 10 ülkeye ihracat gerçekleştirdi. 

AR-GE PAYINI 4 KAT ARTIRDI 

Ortak solunan havanın sağlık üzerindeki önemli etkisinin özellikle pandemi döneminde dünya genelinde çok daha iyi bir şekilde anlaşıldığına dikkat çeken Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Bomaksan Genel Müdürü R. Bora Boysan, “Ortak solunan havanın sağlık üzerindeki önemini pandemi döneminde tüm dünya çok daha iyi bir şekilde anladı. Endüstriyel tesisler için hava temizleme kulelerinin Ar-Ge çalışmalarına koronavirüs salgını öncesinde devam ediyorduk. Koronavirüs salgını tüm dünyada ve ülkemizde etkisini gösterince hava kulelerinde edindiğimiz bilgi ve tecrübeyi iç hava ortam kalitesini yükselmek, enfeksiyonun yayılmasını engellemek için kullanabileceğimiz düşündük. Bu fikrimizi hızlı bir şekilde ürüne dönüştürdük ve Temiz Hava Dolabı’nı geliştirdik. Ar-Ge’nin ciromuzdan aldığı payı bir önce yılın aynı dönemine göre yaklaşık 4 kat oranında arttırdık” dedi. 
 

YORUM EKLE

Enerji Zirvesi

Proses Zirvesi

Dergiler