banner1322
x

BOMAKSAN 2020 YILINDA YÜZDE 100 BÜYÜDÜ

2020 yılında piyasaya sürdüğü profesyonel hava temizleme cihazları sektörüne hızlı bir giriş yapan Bomaksan 2020 yılında yüzde 100 büyüdü.

BOMAKSAN 2020 YILINDA YÜZDE 100 BÜYÜDÜ
Endüstri 40 Zirvesi

Bomaksan, 35 yıldır endüstriyel tesislerin toz, gaz ve duman problemlerine yönelik çözümler üretiyor. Sektörle ilgili genel bir değerlendirme yapan Bomaksan Genel Müdürü R. Bora Boysan, büyüme rakamlarını, 2021 iş gündemini ve hedeflerini anlattı. Boysan, “2020 yılında yaşanan koronavirüs salgınıyla birlikte hem ticari hem de kurumsal alanların iç ortam hava kalitesini iyileştirme sektörü dünyada çok önemli bir büyüklüğe ulaştı. Dünya genelinde ev tipi hava temizleme cihazları 10 milyar dolarlık bir ekonomiye sahip oldu. Pandemiyle birlikte sektör büyümesini sürdürecek. Ar-Ge çalışmaları, yeni ürünler ve ihracat rakamlarıyla Bomaksan’ın da bu büyümenin içinde olacak” dedi. 

2020 YILINDA YÜZDE 100 BÜYÜDÜ 

Geliştirdikleri yeni ürüğnler hakkında bilgi veren Boysan, “Ar-Ge çalışmalarımız kapsamında yeni nesil filtrasyon teknolojili temiz hava dolabı BOA AIR’i geliştirdik. Geliştirdiğimiz bu ürünü 4 ay gibi kısa süre içerisinde 10 ülkeye gönderdik. 1,5 milyon Euro değerinde ihracat gerçekleştirdik. Elde ettiğimiz bu başarı ile bir önceki yıla göre yüzde 100 büyüme gerçekleştirdik. Bu büyüme payımızda Ar-Ge çalışmalarımız ve ihtiyaçlar dahilinde ürettiğimiz yeni ürünler etkili oldu. Bir diğer etken ise koronavirüs salgını neticesinde temiz hava dolaplarına artan ilgiydi. 2021 yılında şirket büyümemizi sürdürmeyi ve sektörün büyümesine katkı sağlamayı hedefliyoruz” dedi. 
 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını