banner1322
x

BİTLİS’E DÖNDÜLER, SANAYİCİ OLDULAR

İstanbul’dan memleketleri olan Bitlis’e dönen iki kardeş, devlet desteğiyle kurdukları fabrikada 300 kişiye iş imkânı sağladı ve 5 ülkeye ihracat gerçekleştirmeye başladı.

BİTLİS’E DÖNDÜLER, SANAYİCİ OLDULAR
Endüstrideara

Bitlis'ten 1998'de göç ettikleri İstanbul'da tekstil atölyelerinde çalışmaya başlayan Doğan ve Rıza Bilgin kardeşler, yıllar sonra Bitles’e dönerek fabrika kurdular. Devlet desteği ile kurdukları fabrikada bugün 300 kişiye istihdam sağlıyorlar ve 5 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. İki kardeş, kentteki gençlerin kendileriyle aynı kaderi yaşamaması için memleketlerine yatırım yapmaya karar verdi. Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Doğan Bilgin, “Başka yatırımcıların gelip fabrika kurmalarını istiyoruz. İnsanların yaşamlarını sürdürmelerine yardım etmeliyiz. Bölgeye yatırım yapanlar için devletin güzel destekleri var" 

"HEDEFİMİZ YIL SONUNA KADAR 550 KİŞİYİ İSTİHDAM ETMEK"

Fabrika kurma süreci ile ilgili bilgi veren Bilgin, “Birçok zorluğa katlanarak 2009 yılında atölyemizi açtık. Daha sonra beldemizde fabrika kurma hayalimizi gerçekleştirmek için hazırladığımız projemiz kabul edildi. Bizlere bu süreçte destek olan devlet büyüklerimize teşekkür ediyoruz. Kendi arazimiz üzerinde fabrikamızı kurarak işçi alımlarına başladık. Zorlansak da tünelin ucundaki ışığı gördüğümüz için yılmadık. 2018 yılı kasım ayında üretime başladık. Devletin bölgeye yatırım yapmak isteyenlere önemli destekler bulunuyor. Gelsinler istihdam alanı açsınlar. İnsanlar büyük şehirlere göç etmesin. Bu çalışmayı yaparken büyük ihracat firmalarıyla çalışmayı amaçlıyorduk. Şimdi 5 ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Hedefimiz 550 kişiye istihdam sağlamak ve ihracat yaptığımız ülke sayısını artırmak." (AA)
 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını