banner1322
x

Bir fuar daha Korona virüsünden ertelendi!

İtalya’da 21-26 Nisan’da düzenlenmesi planlanan 59. İSaloni Mobilya Fuarı, Korona virüsü tehdidi nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi.

Bir fuar daha Korona virüsünden ertelendi!
Endüstrideara

Çin’de başlayıp Avrupa’ya sıçrayan Korona virüsü tehdidi sektördeki fuarları da olumsuz etkiliyor. 

İtalya’nın Milano kentinde 21-26 Nisan’da 59. kez düzenlenmesi planlanan  Uluslararası Mobilya, Mobilya Aksesuarları, Mutfak, Banyo Mobilyaları ve Tasarım Fuarı İSaloni, Korona virüs tehdidi nedeniyle 16-21 Haziran 2020 tarihine ertelendiği bildirildi.

İtalyan yetkililerin Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda erteleme bilgisine yer verilirken, “Durmayacağız, duramayız” notu da düşüldü.

GÖZLER TÜRKİYE PAZARINA ÇEVRİLDİ

Çin’de mart ayında gerçekleştirilmesi planlanan CİFF Mobilya Fuarı’nın ardından bu kez de mobilya sektörüne yön veren İtalya mobilya fuarının da virüs nedeniyle ertelenmesine ilişkin konuşan Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Başkanı Mustafa Balcı, virüs tehdidinin mobilya ticaretini olumsuz etkilediğini ifade etti.

Fuarların ertelenmesinin ardından gözlerin Türkiye pazarına ve İzmir Mobilya Fuarı’na çevrildiğine dikkat çeken Balcı, tüm dünyadan gelecek mobilya ithalatçıları ile yerli ihracatçı firmaları, 4-8 Mart tarihleri arasında 31. Uluslararası İzmir Mobilya Fuarı Modeko’da ağırlayacaklarını söyledi.

Çin’deki ve İtalya’daki siparişlerini iptal eden bazı alıcıların da Türkiye’ye yöneldiğini kaydeden Balcı, mobilya sektörünün gelen yoğun talepleri karşılamak adına çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünü sözlerine ekledi. 


 

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2020, 17:14
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını