BİLİŞİM VADİSİ'NİN FONU GİRİŞİMCİLERİ DAVET EDİYOR

Bilişim Vadisi tarafından kurulan Girişim Sermayesi Yatırım Fonu, başvuruları almaya başladı. Bu kapsamda 100 milyon TL'lik fon girişimcileri bekliyor.

BİLİŞİM VADİSİ'NİN FONU GİRİŞİMCİLERİ DAVET EDİYOR
Endüstri 40 Zirvesi

Türkiye’nin teknoloji ve inovasyon üssü Bilişim Vadisi tarafından kurulan ve Milli Teknoloji Hamlesi’nin vizyoner projelerinden biri olan Girişim Sermayesi Yatırım Fonu, internet sitesi üzerinden başvuru almaya başladı.

BAŞVURULAR BAŞLADI

Bilişim Vadisi Genel Müdürü Serdar İbrahimcioğlu, girişimcileri sivil teknolojiler tabanlı tüm girişimlere finansman desteği sağlamayı hedefleyen fondan yararlanmaya davet ederken, fikir aşamasını geçmiş ve pazarda kendine yer bulmuş girişimcilere yönelik olarak kurgulanan fona başvurular kabul ediliyor.

Girişimciler, gelecekburada internet sitesi aracılığıyla başvuruda bulunabilecek.

"GİRİŞİMCİLERİMİZİ DAVET EDİYORUM"

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan İbrahimcioğlu, girişimcilik ekosisteminin entelektüel, fiziksel ve finansal sermaye olmak üzere üç ihtiyacı olduğunun altını çizdi.

İbrahimcioğlu, "Biz de bu finansal sermaye desteği ihtiyacından hareketle Bilişim Vadisi olarak Vakıf Katılım, Albaraka Katılım ve Albaraka Portfoy Yönetim ile birlikte Bilişim Vadisi Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nu kurduk. Oluşturduğumuz internet sitesi üzerinden de başvuruları almaya başladık. Bu maksatla girişimcilerimizi kurmuş olduğumuz Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’na internet sitesi üzerinden başvuru yapmaya davet ediyorum." ifadelerini kullandı.

"SİVİL TEKNOLOJİLERE ODAKLANACAK"

İbrahimcioğlu, fonun sivil teknolojilere odaklanacağını vurgulayarak fonun mobilite, enerji, tarım, sağlık, siber güvenlik, finans, bilgi ve iletişim teknolojilerinin yanı sıra oyun alanlarında büyümeyi amaçlayan firmalara yatırım yapacağını belirtti.

İbrahimcioğlu ayrıca, fikir aşamasını geçmiş, prototipi hazır, kurumsal kimliğini kazanmış ve globalleşme hedefi olan ölçeklenebilir girişimcilerin tercih edileceğini de sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2021, 11:17
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını