BİGG GARAJ PROGRAMI İÇİN BAŞVURULAR 12 MART'TA

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ), Hacettepe Teknokent Teknoloji Transfer Merkezi (TTM) ve Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi iş birliğinde gerçekleştirilen TÜBİTAK BİGG programlarından BİGG GARAJ Projesi kapsamında, teknoloji tabanlı girişimler için hibe desteği sunacak.

BİGG GARAJ PROGRAMI İÇİN BAŞVURULAR 12 MART'TA
Endüstrideara

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından yapılan açıklamaya göre, şu ana kadar 13,1 milyon lira destek sağlanan BİGG GARAJ Projesine başvurular 12 Mart-1 Nisan döneminde yapılabilecek.

Teknoloji odaklı iş fikirlerini hayata geçirmek için meydana getirilen BİGG GARAJ için "etugaraj.org" adresinden detaylı bilgi alınarak başvuru yapılabilecek.

Teknolojik Ar-Ge ve inovasyon içeren projeleri desteklemek adına TÜBİTAK tarafından açılan geri ödemesiz hibe destek programı olan BİGG Programı kapsamında sağlanan teknoloji tabanlı girişimcilik eğitimleri, iş planı oluşturma ve proje yazma eğitimleri ile tüm mentorluk destekleri TOBB ETÜ TTO-GARAJ tarafından ücretsiz olarak yapılıyor.

TOBB ETÜ Teknoloji Transfer Ofisinin, 2015 senesinden bu yana BİGG GARAJ Programı kapsamında, 20'yi aşkınilde, çevrim içi olarak gerçekleştirdiği girişimcilik eğitimlerine 1000'i aşkın, mentorluk programına 500'ü aşkın girişimci katıldı ve 80 ekip 13,1 milyon lira geri ödemesiz hibe desteği almaya layık görüldü.

KİMLER BAŞVURABİLİR?

BİGG Garaj Projesi, akıllı ulaşım, akıllı üretim sistemleri, enerji ve temiz teknolojiler, iletişim ve sayısal dönüşüm, sağlık ve iyi yaşam, sürdürülebilir tarım ve beslenme gibi tematik alanları kapsamakta

Herhangi bir ön lisans, lisans, yüksek lisans veya doktora programına kayıtlı öğrenci veya mezunlar programa başvuru gerçekleştirebiliyor.

Katılımcıların geçmişte Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim Sermayesi Desteği ya da TÜBİTAK 1512 Programı 2. aşaması kapsamında destek almamış olması, ön başvuru tarihi itibarıyla herhangi bir işletmenin ortaklık yapısında yer almaması gerekmekte. (AA)
 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını