banner1322
x

BEYAZ EŞYA ÜRETİMİ YÜZDE 38 ARTTI

Ocak ayında beyaz eşya üretiminin yüzde 38 arttığını açıklayan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, ihracatta ise yüzde 17 artış yaşandığını söyledi.

BEYAZ EŞYA ÜRETİMİ YÜZDE 38 ARTTI
Enerji Zirvesi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Twitter adresinden yaptığı paylaşımla beyaz eşya sektörünün Ocak ayı performansını açıkladı.

Türkiye'nin beyaz eşya sektöründeki büyümesinin devam ettiğini ifade eden Bakan Varank, 2021 Ocak ayında beyaz eşya üretimi bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 38, ihracatı ise yüzde 17 artış gösterdiğini belirtti.

GEÇEN AY 2 MİLYON 713 BİN ÜRETİM GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Paylaşımında Türkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği'nin (TÜRKBESD) beyaz eşya sektörünün 2021 Ocak ayı üretim ve ihracat verilerinin bulunduğu infografiğe de yer veren Varank, geçen yıl ocak ayında 6 ana üründe 1 milyon 964 bin üretim yapılırken, geçen ay 2 milyon 713 bin üretim gerçekleştiğini aktardı. Geçen yıl söz konusu ayda 1 milyon 705 bin ürün, bu yıl ocak ayında da 2 milyon 2 bin ürün ihraç edildiği bilginin bulunduğu paylaşımda, soğutucular, yıkayıcılar, bulaşık makinesi ve fırın gibi ürünlerin üretim artışı ve ihracat artışı oranlarına ilişkin bilgilere de yer verildi. (AA)

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını