Beta Transformatör: İSG, her alanda birinci önceliğimiz

Beta Transformatör İş Güvenliği Uzmanı Atagün Yıldırım, faaliyet gösterdikleri her alanda İSG’nin birinci öncelikleri olduğunu söyledi.

Beta Transformatör: İSG, her alanda birinci önceliğimiz
Enerji Zirvesi

Türkiye’de İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) konusunda mevzuat çalışmalarının yapıldığını belirten Beta Transformatör İş Güvenliği Uzmanı Atagün Yıldırım, mevzuat içeriğinde teknik bilgiye daha fazla yer verilmesi gerekliliğinin önemine değindi.

HER TÜRLÜ TEDBİR ALINIYOR

Çalışan ve işverenlere yeteri kadar farkındalık ile ilgili çalışmalarının yapılmadığını kaydeden Yıldırım, firmanın İSG çalışmaları ile ilgili şu bilgileri paylaştı: “Beta Transformatör’ün faaliyet gösterdiği her alanda İş Sağlığı ve Güvenliği birinci öncelik olup, güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamı temin etmek üzere, herkes kendi yetki sınırları içinde gerekeni yapmaktadır. İşyeri ve eklentilerinde; çalışanların, alt yüklenicilerin, ziyaretçilerin ve işyeri dışında çalışan şirket personelimizin sağlık ve güvenliklerini temin etmek için, yürürlükte bulunan İSG mevzuatlarına ve İSG ile ilgili diğer gerekliliklere uygun olarak her türlü tedbiri almaktadır. Ayrıca araç gereç ve kişisel koruyucu ekipmanları bulundurmakta, gereğinde kullanılmasını sağlamakta, iş kazası ve meslek hastalığı doğurabilecek emniyetsiz durum ve hareketleri, olası kaza risklerini, etkin bir risk değerlendirmesi yaparak önceden tespit etmekte ve ortadan kaldırmaktadır. Ek olarak, çalışanlarımızı İSG alanında eğitmeyi ve bu konuda iyi bir bilince erişmelerini sağlamaktadır.”

“SORUMLULUKLARI İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRİYORUZ”

İSG bilincinin oluşturulmasında en fazla çalışanlarının kendilerinin farklı sorumlulukları olduğunu kabul ettirmede zorlandıklarını dile getiren Yıldırım, “Periyodik olarak iş sağlığı güvenliği eğitimlerinde ve günlük iş başı konuşmalarında sorumlulukları hakkında bilgilendirmeler yapıyoruz.” şeklinde konuştu.

Yıldırım, Türkiye’de konuyla ilgili farkındalığın artırılması adına yapılması gerekenleri ise şöyle sıraladı: “Lise düzeyinde okullarda iş sağlığı ve güvenliği yönünden eğitimler vererek, çalışma hayatında her iş yerinin bu konuya olan ciddiyet ve hassasiyetini göstererek, gerekli eğitim ve seminerleri arttırarak daha çok yol alabileceğimizi düşünmekteyim.”


 

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2019, 16:52
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını