banner1322
x

BANVİT BRF’DEN 46 MİLYON DOLAR YATIRIM HEDEFİ

Banvit BRF 2023 yılına kadar 46 milyon dolar yatırım yapmayı planlıyor. Bu yatırım kapsamında piliç eti ve pişirilmeye hazır ürün kapasitesini artırmayı hedefliyor.

BANVİT BRF’DEN 46 MİLYON DOLAR YATIRIM HEDEFİ
Endüstri 40 Zirvesi

Banvit BRF, beyaz sektöründe 53 yıllık deneyimini geride bıraktı. 2021 yılında belirlediği büyüme hedefi kapsamında yeni yatırımları devreye almaya hazırlanıyor.  2023 yılına kadar 46 milyon dolar değerinde yatırım yapacaklarını açıklayan Banvit BRF, bu yatırım ile Bandırma ana üretim kampüsünde yer alan iki üretim tesisinin kapasitelerini artırmayı hedefliyor. 

“YENİ YATIRIMLARIMIZI 3 YILDA TAMAMLAYACAĞIZ”

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Banvit BRF CEO’su Tolga Gündüz, “Yapacağımız yatırımlarla birlikte şirketin pazardaki yerini daha ileri taşımayı hedefliyoruz. Bağlı olduğumuz ana şirketimiz BRF’in global pazarlar ve üretim alanındaki gücünden faydalanarak daha yüksek seviyelere taşımayı hedefliyoruz.  Yeni yatırım hamlemizle ülkemiz ve ekonomimize olan katkılarımızı artıracak olmaktan dolayı mutluyuz. Toplam 3 yılda tamamlamayı hedeflediğimiz yeni yatırımlarımızla birlikte ürün portföyümüze yeni ürünler eklemeye devam edeceğiz. Önümüzdeki yıllardaki büyümemizi de ağırlıklı olarak yine inovatif ürünlere odaklanarak sağlamayı planlıyoruz. Kapasitemizi artırarak üretim, lojistik, depolama gibi farklı alanlarda 600 kişiye daha iş imkanı sağlayacağız ve çalışan sayımızı toplam 6 bine ulaştıracağız. Sürdürülebilirliğe mutlaka önem vereceğiz. Kullandığımız ambalaj malzemelerinin şu an yüzde 98’i geri dönüştürülebilir durumda. Bu oranı yüzde 100’e çıkartmak için çalışıyoruz. Ayrıca 2025 yılına kadar tesislerimizdeki su kullanımımızı ise %13 azaltmış olmayı hedefliyoruz. Bu yeni yatırımlarımızın hem ülkemize hem de şirketimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz.” dedi. 

 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını