BAKAN VARANK’TAN TEKNOFEST ÇAĞRISI

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, dünyanın en büyük uzay, havacılık ve teknoloji festivali TEKNOFEST’in yarışmalarına davet etti. Varank, son başvuru tarihinin 28 Şubat olduğunu belirtti.

BAKAN VARANK’TAN TEKNOFEST ÇAĞRISI
Robot Zirvesi

Sosyal medyadan konuya ilişkin paylaşım yapan Varank, "Düşünen, üreten, icat çıkaran, gözü yükseklerde hatta uzayda olan sevgili gençler." notuyla gençleri TEKNOFEST yarışmalarına davet etti.

Yarışmalara son başvuru tarihinin 28 Şubat olduğunu hatırlatan Varank, onlarca yarışma, yüzlerce takım, milyonlarca lira ödül, hepsinden öte umut var açıklamasında bulundu.

5 MİLYON LİRADAN FAZLA ÖDÜL

35 farklı kategoride düzenlenecek olan TEKNOFEST Teknoloji Yarışmaları, Bu yıl 21-26 Eylül'de İstanbul'da düzenlenecek TEKNOFEST'in teknoloji yarışmalarına, ilkokuldan lisansüstü mezun seviyesine kadar gençler başvuruda bulunabilecek.

Geçen yıldan farklı olarak Karma Sürü Simülasyon, İletişim Teknolojileri, Savaşan İHA, Yapay Zeka, Kültür ve Turizm Teknolojileri, Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri, Tarımsal İnsansız Kara Aracı, Sanayide Dijital Teknolojiler Yarışmaları ilk kez gerçekleştirilecek.

TEKNOFEST yarışmalarında ön eleme aşamasını başarıyla tamamlayan takımlara 2021’de 5 milyon liradan fazla malzeme desteği sağlanacak. 

YARIŞLAR FORMULA 1 PİSTİNDE 

TÜBİTAK tarafından düzenlenen Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları bu yıl Intercity İstanbul Park Formula 1 yarış pistinde gerçekleştirilecek. 

TEKNOFEST Teknoloji yarışmalarına geçen yıl Türkiye'nin 81 ilinden ve 84 ülkeden 20 bin 197 takım, 100 bin genç başvuruda bulunmuş, 5 bin finalist genç, çoğunluğu Gaziantep'te düzenlenen final yarışmalarında mücadele etmişti.

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını