banner1114
x

AZERBAYCAN’A MEKANİK MAYIN TEMİZLEME TEÇHİZATI İHRAÇ EDİLECEK

ASFAT’tan yapılan açıklamaya göre, şirket Azerbaycan'a Mekanik Mayın Temizleme Teçhizatı MEMATT ihracatı gerçekleştirecek.

AZERBAYCAN’A MEKANİK MAYIN TEMİZLEME TEÇHİZATI İHRAÇ EDİLECEK
Endüstri 40 Zirvesi

Askeri Fabrika ve Tersane İşletme AŞ (ASFAT) tarafından yapılan açıklamaya göre, Azerbaycan'a Mekanik Mayın Temizleme Teçhizatı (MEMATT) ihracatı gerçekleştirecek.
Şirketten yapılan açıklamada, Mekanik Mayın Temizleme Teçhizatının Üretimi ve Teslimi Projesi kapsamında 20 aracın kullanıma sunulacağı bilgisine yer verildi. 
MEMATT’ın ASFAT ve özel sektör iş birliğiyle Ar-Ge, tasarım, prototip ve seri üretim, sertifikasyon çalışmaları 14 ayda tamamlandı. Dışarıdan satın almaya oranla MEMATT, çok daha yüksek kalitede, düşük maliyetle ve askeri fabrika imkan ve kabiliyetleriyle yerli ve milli imkanlarla Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) kullanımına sunuldu.

SÖZLEŞME İMZALANDI

MEMATT'ın TSK'nin hizmetine takdim edilmesiyle aynı zamanlı devam ettirilen ihracat girişimlerinden de olumlu sonuç alındı. ASFAT‘ın yaptığı açıklamaya göre, Azerbaycan ile 20 adet Mekanik Mayın Temizleme Teçhizatının Üretimi ve Teslimi Projesi'ne ilişkin sözleşmeye imza atıldı.
 

YORUM EKLE

Enerji Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler