banner1322
x

Aygaz, 2,5 milyon TL yatırımla bir ilki gerçekleştirdi

Aygaz, 2,5 milyon TL yatırımla kurduğu LPG Ar-Ge merkezi ile Türkiye’de LPG dağıtım şirketleri arasında Ar-Ge merkezi kuran ilk şirket unvanının sahibi oldu.

Aygaz, 2,5 milyon TL yatırımla bir ilki gerçekleştirdi
Endüstrideara

Alanında profesyonel, yetkin 18 kişinin görev aldığı Aygaz Ar-Ge Merkezi, Aygaz Gebze İşletmesi bünyesinde 772 metrekarelik alan üzerine kuruldu. 

HEDEF: DAHA TEMİZ BİR DÜNYAYA KATKI SAĞLAMAK

Aygaz Ar-Ge Merkezi, LPG ile çalışan yeni ürünlerin geliştirilmesi, LPG ürün kalitesinin artırılması, akıllı ürünler ile dijitalleşmenin sağlanması, otomasyon sistemleri ile verimliliğin artırılması, alternatif ve temiz enerji kaynaklarının araştırılmasının yanı sıra tüketicilere, ülke ekonomisine ve çevreye olan katkının yükseltilmesi hedeflerini taşıyor.

 Firma, “Geleceğin Yakıtı” olarak lanse edilen LPG’nin yaygınlaştırılması ve verimlilik konularında yapacağı çalışmalarla daha temiz bir dünyaya katkı sağlamayı amaçlıyor.

AYGAZ, 48 PATENTLE SEKTÖR LİDERİ KONUMDA BULUNUYOR

Aygaz Ar-Ge Merkezi’nde, Motor ve Yakıt Teknolojileri Laboratuvarı, Kimya Laboratuvarı, Otomasyon ve Tasarım Laboratuvarı, Gömülü Sistem Laboratuvarı, İmalat Atölyesi, Prototip ve Test Hatları bölümleri yer alıyor. 

Bünyesinde 15 araştırmacı ve üç teknisyenin yer aldığı 18 kişilik ekibiyle faaliyetlerini sürdüren Ar-Ge merkezine 2018 yılı Ar-Ge projeleri ile birlikte toplam 10 milyon TL kaynak ayrıldı.

48 patentle sektör liderliğini elinde bulunduran Aygaz, merkezin ana faaliyet alanlarını ise “Yeni Ürün Geliştirme”, “Alternatif Yakıt & Temiz Enerji” ve “Makina & Proses Geliştirme” olarak belirledi. 

Aygaz Ar-Ge Merkezi, üniversite-sanayi iş birliği kapsamında Koç Üniversitesi, ODTÜ, İTÜ ve İstanbul Üniversitesi gibi üniversitelerin yanında TÜBİTAK ile de ortak projeler geliştirilmesine yönelik çalışmalar yapıyor.


 

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2018, 12:39
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını