AYDINLI JANT FİRMASINDAN 32 MİLYON DOLARLIK YENİ YATIRIM

Jantsa Genel Müdürü Ercan Çerçioğlu: “Jantsa olarak hayata geçireceğimiz 32 milyon değerindeki yeni yatırımla tarımsal makine ve endüstriyel iş makineleri jantları alanında üretim yapacağız”

AYDINLI JANT FİRMASINDAN 32 MİLYON DOLARLIK YENİ YATIRIM
Endüstri 40 Zirvesi

Efeler ilçesindeki Umurlu Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyette bulunan Jantsa Jant Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketinin Genel Müdürü Ercan Çerçioğlu, hayata geçirecekleri yeni yatırımla ilgili bilgiler paylaştı. Çerçioğlu, Aydın’da ürettikleri jantları 80 ülkeye ihraç ettiklerine dikkat çekerken tarımsal ve endüstriyel iş makinelerine yönelik üretim için 32 milyon dolarlık yeni yatırım yapacak.

“CİROMUZ BİR ÖNCEKİ YILA GÖRE YÜZDE 60 ARTTI”

Çerçioğlu, koronavirüs salgını nedeniyle dünya tedarik zincirindeki kırılmaların kendilerine pozitif yönde yansıdığını belirtti. Çerçioğlu, konuşmasını şu sözlerle tamamladı: “Ciromuzu bir önceki yıla göre yüzde 60 oranında arttırdık. Bu dönemde fırsatları iyi değerlendirdik. Türkiye’nin bulunduğu avantajlı coğrafya yani AB ülkelerine yakınlığı, Orta Doğu, Kuzey Afrika'ya lojistik avantajı, siparişlerimizin artmasında etken oldu. Bu süreci de iyi yönettik. Teslimatlarımızda herhangi bir gecikme olmadı. 2022'de de bunun devam edeceğini düşünüyorum. Yurt dışında yeni müşteriler kazandık. Bu nedenden dolayı yeni yatırım kararı aldık. Yeni yatırımımız Germencik ilçesindeki Ortaklar Organize Sanayi Bölgesi'nde yer alacak. Büyüklüğü 47 bin metrekare olan arsa alımıyla başlayan yeni bir yatırımımızın detaylarını da hazırladık. Bu tesiste hem tarımsal makine hem de endüstriyel iş makineler için jant üretimi gerçekleştireceğiz. Buradaki fabrikamızın yarısı kadar bir kapasiteyi üretecek. Bu da yaklaşık 1 milyon janta tekabül ediyor. Önümüzdeki aylarda inşaat başlayacak, amacımız 2023'ün ilk çeyreğinde üretime başlamak. Yaklaşık 32 milyon dolar dolayında bir yatırım yapılacak. 150 işçiyle başlayıp zaman içinde 500 işçiye çıkabilecek bir yatırım." biçiminde konuştu. (AA)
 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını