AVUSTURYALI SALİNEN GROUP’TAN TUZ YATIRIMI

Avusturyalı Salinen Group, Türkiye’de tuz yatırımı gerçekleştiriyor. Firma, Türkiye’nin önemli tuz üreticilerinden olan Safir’in yüzde 50’lik hissesini satın aldı.

AVUSTURYALI SALİNEN GROUP’TAN TUZ YATIRIMI
Endüstri 40 Zirvesi

Salinen Group Türkiye’nin önemli tuz üreticilerinden Safir’in yüzde 50’lik hissesini satın aldı. Türkiye pazarına bu satın almayla birlikte giren Salinen Group, Türkiye’nin iki bölgesinde ciddi bir yatırıma imza atmaya hazırlanıyor. Firma, Türkiye’nin en modern buharlaştırılmış tuz tesisini inşa etmeyi hedefliyor. Söz konusu yatırım ile Türkiye'deki toplam buharlaştırılmış ve kaya tuzu üretiminin gelecek yıllarda yaklaşık 1 milyon tona çıkması öngörülüyor. 

“TÜRKİYE’NİN İÇ PAZAR BÜYÜKLÜĞÜ YATIRIMI CAZİP KILIYOR”

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Salinen Group Üst Yöneticisi (CEO) Peter Untersperger, “Safir Group ile yeni pazarlara köprü kuruyoruz. Türkiye, iç pazar büyüklüğü nedeniyle cazip ve ülkenin gelişmiş lojistik seçenekleri sayesinde Orta Doğu, Rusya, Afrika ve Güneydoğu Asya'ya da kolayca ulaşılabilir” dedi. 

“SON DÖNEMİN EN ÖNEMLİ PROJELERİNDEN OLACAK”

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Safir Tuz Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özpınar, “Safir Grup yatırıma değer görülmesi nedeniyle mutluluk duyduğunu, planlanan yatırımlar ile Türkiye’ye hem ciddi bir istihdam sağlayacak hem de ihracat rakamlarını etkileyecek. Bu yatırım Türkiye’nin son dönemde doğrudan gerçekleştirilen en önemli projelerden biri olacak. Bu birleşmenin başka yatırımcılara da örnek olabileceğini ve onları cesaretlendireceğini düşünüyoruz” dedi. (AA)

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2021, 10:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Meryem Açıkgöz
Meryem Açıkgöz - 2 ay Önce

Türkiye miz adına mutluluk verici bir gelişme, ham maddesi Türkiye olduğu için başarıya ulaşmak daha da kolay olacak daha da ileriye gidecek Safir Tuz bunu görebiliyoruz.
Aydınlık bol üretim ve istihdamlı başarılarının sınırları aşan noktalarda olmasını diliyoruz Safir Tuz A.S. nin

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını