banner1339
x

Avrupa’nın en iyi çok uluslu şirketleri açıklandı

Great Place to Work Enstitüsü, Avrupa’nın En İyi İşverenleri araştırmasının sonuçlarını açıkladı. Araştırmaya 19 ülkeden, 2.000'den fazla şirket katıldı.

Avrupa’nın en iyi çok uluslu şirketleri açıklandı
Robot Zirvesi

Avrupa’nın en iyi çok uluslu işverenlerini Great Place to Work Enstitüsü açıkladı.Enstitü, dünya çapında her 16 milyondan fazla çalışanı ve yıl 7 bine yakın işletmeyi analiz ederek en iyi işverenleri belirliyor. En az 3 ülkede faaliyet gösteren, minimum 1.000 çalışanı genel merkezinden farklı bir ülkede çalışan şirketlerin dahil edildiği araştırmada; güvenilirlik, saygı, hakkaniyet, gurur ve takım ruhundan oluşan boyutlar analiz edildi. 

BİRİNCİ SALESFORCE, İKİNCİ THE ADECCO GROUP, ÜÇÜNCÜ WORKDAY OLDU

Listenin ilk sırasında 4.947 çalışanı bulunan Salesforce yer aldı. İkinci sırada 19.521 çalışan sayısıyla The Adecco Group gelirken, üçüncü sıraya 1.570 çalışana sahip Workday yerleşti. AbbVie dördüncü, Cisco beşinci, Mars altıncı oldu. Admiral Group'un yedinci olduğu listede, American Express sekizinci, Sas Institute dokuzuncu, Hilton ise onuncu oldu. 

BİLGİ TEKNOLOJİLERİ VE FİNANSAL HİZMETLER SEKTÖRLERİ ÖN PLANDA

11. sıradaki Volkswagen Financial Services AG'yi, Cadance Design Systems Inc ve EY takip etti. Stryker'ın 14. olduğu listede, SC Johnson kendine 15. sırada, Kantar ise 16. sırada yer buldu. Amgen Inc 17. olarak listeye girmeye hak kazanırken, DHL Express 18., SAP SE 19., W. L. Gore & Associates 20. olarak listeye girdi. Infenion Technologies AG'nin 21. sırada olduğu Avrupa’nın en iyi çok uluslu şirketleri listesinde, Bristol-Myers Squibb 22.,Indeed 23., Hilti 24. ve Cofidis ise 25. oldu.

TÜRKİYE’NİN EN İYİ 2 İŞVERENİ LİSTEDE

Türkiye’nin En İyi İşverenleri listesinde yer alan Türkiye’nin en iyi işverenleri arasında 250-500 çalışan sayısı kategorisinin birincisi olan AbbVie, 2.000 üzeri çalışan sayısı kategorisinin ikincisi Hilton Avrupa’nın en iyi çok uluslu şirketleri arasına girmeyi başardı.
 

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2019, 17:35
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını