banner571
x

Avrupa'da çoklu enerji kullanımı sunanlar arasında lider oldu

DS Automobiles, Avrupa'da en düşük karbondioksit emisyonuna sahip çoklu enerji kullanımı sunan premium markaları arasında sınıf liderliğine ulaştı.

Avrupa'da çoklu enerji kullanımı sunanlar arasında lider oldu
IDA Haber

İSTANBUL (AA) - DS Automobiles, Avrupa'da en düşük karbondioksit emisyonuna sahip çoklu enerji kullanımı sunan premium markaları arasında sınıf liderliğine ulaştı.

DS Automobiles tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamaya göre, şirket, 2020 yılının ilk altı ayında ortalama 80 g/km'den daha az kaarbondioksit emisyonuna ulaştı.

Çoklu enerji kullanımı sunan premium markalar segmentinde, DS Automobiles senenin ilk yarısında ortalama 79,9 g/km karbondiksit salınımı ile en üst sırada yer alırken, başka hiçbir premium üretici 110 g/km sınırının altına inemedi.

Bu performans, DS 3 Crossback ve DS 7 Crossback'in tasarımının yönünü belirleyen, araştırma ve geliştirme konusundaki sıkı çalışmanın sonucu olarak ortaya çıktı. Çok enerjili platformdaki bu verimliliğin özünde, araçları kendi segmentlerinin liderliğine taşıyan üstün teknoloji ve azaltılmış kütle yatmakta.

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2020, 13:21
YORUM EKLE

ST Endüstri Radyo

Markaküpü

Dergiler
Partnerler