banner1112
x

ATSO Growtech Tarım İnovasyon Ödülleri açıklandı

Türkiye'nin dört bir köşesinde faaliyet gösteren başarılı tarım girişimleri Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Growtech Tarım İnovasyon Ödül Töreni ile ödüle layık görüldü.

ATSO Growtech Tarım İnovasyon Ödülleri açıklandı
Enerji Zirvesi

ANTALYA (AA) - Türkiye'nin dört bir köşesinde faaliyet gösteren başarılı tarım girişimleri Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Growtech Tarım İnovasyon Ödül Töreni ile ödüle layık görüldü.

Dünyanın en büyük örtü altı (seracılık) tarım sektörü fuarı olarak nitelendirilen Growtech 19. Uluslararası Sera, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Ekipmanları Fuarı, 130'u aşkına ülkeden katılımla Antalya Expo Center'da gerçekleştirildi.

Fuar kapsamında her sene olduğu gibi bu sene de ülke genelinde tarım alanında çalışmalar yapan başarılı işletmelere ATSO Growtech Tarım İnovasyon Ödülleri verildi.

Bu sene 12’nci kez gerçekleştiielen etkinlikte; "Sera Teknolojileri ve Sulama", "Tarım Makineleri ve Teknolojileri", "Tarımsal Bilişim", "Bitki Besleme ve Koruma", "Tohum, Fide" olmak üzere 5 kategoride 6 ödül verildi.

Kırk bir proje arasından seçici kurul tarafından belirlenen ATSO Growtech Tarım İnovasyon Ödülleri’ni kazanan şirketler şöyle sıralandı:

Sera ve Sulama Teknolojileri Kategorisinde; Ekobax Sulamasız Tarım Teknolojisi Bitki Destek Ünitesi Projesi ile Ekofen Tarım Teknolojileri firması, Bitki Besleme & Koruma Kategorisinde; Mantar Sinekleri ile Mücadelede Alternatif Bir Yaklaşim: Ecosav-M1 (Ekolojik Savunma Cihazı) Projesi ile yarışmaya katılan Kekova Enerji, Tarım Makineleri ve Teknolojileri Kategorisinde; LED Teknolojisi ile Bitki Aydınlatma Projesi ile Yarışmaya Katılan PSL Elektronik, Tohum, Fide Kategorisinde; Klasik Türkiye'deki Yerel Acur Populasyonların Islahı ve Çeşit Geliştirme Projesi ile yarışmaya katılan Sakligen Tohumculuk ve Tarımsal Bilişim Kategorisinde; Üreticilerin, Arazide Karşılaştikları Hastalıkları Cep Telefonlarının Kameraları Aracılığıyla En Hızlı Şekilde Tespit Etmeleri, Hastalıkla İlgili En Doğru Bilgileri Almalarını Amaçlayan Akıllı Asistan Projesi ile yarışmaya katılan Hektaş.

Ayrıca; bu seneseçiçi kurul bir projeyi Özel Ödül Kategorisi’nde değerlendirmeye aldı.

Bu özel ödülün sahibi, Tarım Makinaları &Teknolojileri kategorisi ile "Traktör Kuyruk Milinden Hareketli Mobil Briketleme Makinası Projesi" ile yarışmada yer alan Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Önder Kabaş oldu.

Ödül kazanan projele sahipleri, ödüllerini Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve ATSO Başkanı Davut Çetin’den teslim aldı.

Törende bir konuşma yapan Vali Karaloğlu, Antalya'nın Türk turizmi ve tarımı için önemli bir lokomotif olduğuna dikkat çekerek, şehrin başarılarının günden güne arttığını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2019, 14:54
YORUM EKLE

Enerji Zirvesi

Proses Zirvesi

Dergiler