banner1322
x

ATO İLE GAZİ ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADI

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran: "Gazi Üniversitemizin Fen Bilimleri Enstitüsüne bağlı alanlarını kapsayan bu protokolle üyelerimiz, çalışanları ve ATO personelimiz yüksek lisans, doktora ve uzaktan öğretim yüksek lisans programlarından yararlanabilecek"

ATO İLE GAZİ ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADI
Endüstrideara

Ankara Ticaret Odası (ATO), Gazi Üniversitesi ile "Eğitim İş Birliği Protokolü" imzaladı. 

Ankara Ticaret Odası’nın yaptığı açıklamaya göre, tören Odanın Duatepe Hizmet Binası'nda gerçekleştirildi.

Söz konusu iş birliği protokolünü ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran ile Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız imzaladı.

EKONOMİK GELİŞİM İÇİN KIYMETLİ

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, burada yaptığı konuşmada, özellikle yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde hız kazanan bilim ve teknolojideki değişimin işletmelerin de gelişmesini zorunlu kıldığını bildirdi. 

Oda olarak üyelerinin dönüşümlere uyum sağlaması ve bilgi birikimlerini artırarak işlerini büyütmelerini arzu ettiklerini belirten Baran, mesleki yeterliliklerini arttırma adına iş birliklerine önem verdiklerini kaydetti.

Baran, Gazi Üniversitesinin Fen Bilimleri Enstitüsüne bağlı alanlarını kapsayan  protokolle üyeler, çalışanları ve ATO personelinin yüksek lisans, doktora ve uzaktan öğretim yüksek lisans programlarından yararlanabileceğini söylerken, protokolün, üyelerin ihtiyacı ve ATO'nun talebi doğrultusunda istenilen konularda eğitim programı oluşturulmasını da kapsadığına da dikkat çekti.

Baran, "ATO'nun istediği sayıda öğrenci için kontenjan ayrılacak. Üniversite ve reel sektör iş birliğinin ekonomik gelişim için kıymetli olduğuna inanıyorum." değerlendirmesinde bulundu.

“ATO İLE İŞ BİRLİĞİ YAPMAK GERÇEKTEN ÇOK ÖNEMLİ”

Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız da "ATO ile iş birliği yapmak gerçekten çok önemli. Oda üyesi işletmeler, çalışanlar ve personele yönelik, tezsiz yüksek lisans, yüksek lisans ve doktora alanlarında eğitim iş birliği yapacağız.” dedi.
Metal alanında Mükemmeliyet Merkezi kurulması konusunda iş birliğinin de ayrıca önemli olduğunu ifade eden Yıldız,  ATO ile gelecek dönemde Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Bilişim Enstitüsü, Kazaları Araştırma ve Önleme Enstitüsü ve Eğitim Bilimleri Enstitüsü alanlarına yönelik de protokol yapılabileceğini kaydetti.(AA)
 
 

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2021, 16:18
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını