ATIL FABRİKAYI ÜRETİME KAZANDIRIP İSTİHDAMA KATKI SAĞLAYACAĞIZ

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, atıl durumdayken devraldıkları fabrikayı üretime kazandıracaklarını ifade etti.

ATIL FABRİKAYI ÜRETİME KAZANDIRIP İSTİHDAMA KATKI SAĞLAYACAĞIZ
Endüstri 40 Zirvesi

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, atıl durumdayken devraldıkları fabrikayı üretim tesisine dönüştürerek istihdama katkı sağlayacaklarını dile getirdi.

ENTEGRE ET VE BAKLİYAT PAKETLEME TESİSLERİ KURULACAK

Yazılı bir açıklama yapan Ekicioğlu, Ankara-Kayseri kara yolunda bulunan ve 200 dekar alanda kurulu atıl fabrikayı satın aldıklarını, entegre et tesisi ile bakliyat paketleme tesisi kurmak için proje hazırladıklarını söyledi.

Söz konusu üretim tesisleri için farklı belediyelerle iş birliği gerçekleştirmeyi planladıklarının altını çizen Ekicioğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Başdanışmanı Gökhan Günaydın ve Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı BELPA A.Ş. Genel Müdürü Ramazan Değerli ile tesislerin kurulacağı alanı ziyaret ettikleri bilgisini paylaştı.

Kırşehir Belediye Başkanı, CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan ve misafirlerin fabrika alanında incelemelerde bulunduğunu kaydetti.

"10 BİN AİLEYE DOKUNACAK ÖRNEK BİR PROJE OLACAK"

Projenin hayata geçirilmesiyle beraber Kırşehir ile Sarıyahşi, Bala, Kaman başta olmak üzere, çevredeki kentlerden de bilhassa çiftçilere yönelik tarıma dayalı sanayiyi geliştirme noktasında çok önemli bir katkı sunulacağını aktaran Ekicioğlu, "İstihdam alanıyla 10 bin aileye dokunulacak ve Anadolu'da örnek gösterilecek bir proje gerçeklik kazanacak." ifadelerini kullandı.

"BÜYÜKŞEHİR BELEDİYELERİNİN DESTEKLERİNİ ÖNEMSİYORUZ"

Atıl durumdaki fabrika binası ve dev arazinin alınmasıyla üretim ve istihdama yönelik örnek bir projeyi hayata geçirmeyi hedeflediklerini kaydeden Selahattin Ekicioğlu, "Büyükşehir belediyelerinin bu projeye destek sunmasını önemsiyoruz." diyerek açıklamasını tamamladı. (AA)

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2022, 17:42
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını