banner1339
x

Atık malzemeler çocuk parkına dönüştü

Sika Yapı Kimyasalları tarafından düzenlenen “Building Future” adlı proje yarışması kapsamında atık malzemeler ile Veysel Karani Çocuk Parkı’nın restorasyonunu gerçekleştirdi.

Atık malzemeler çocuk parkına dönüştü
Endüstri 40 Zirvesi

109 yıldır yapı kimyasalları, endüstriyel imalatta kullanılan özel yapıştırıcılar ve sızdırmazlık ürünlerinde faaliyet gösteren, sürdürülebilir bir gelecek için yol gösterici olmaya kendini adayan Sika Yapı Kimyasalları, yaratıcı fikirlere sahip gençlerin projelerini gerçekleştirmek üzere “Building Future” adlı proje yarışmasını düzenledi. Geçtiğimiz yıl Kasım ayında duyurusu yapılan“Building Future” proje yarışması ile Sika, yaratıcı fikirlere sahip gençleri yarışmaya katılmaya davet etti. Sürdürülebilir bir çevre için atık yönetiminin önemine dikkat çekmek üzere düzenlediği yarışma için  Sika, gençlerden atık yönetimi ve geri dönüşümü konusunda yaratıcı proje önerilerini paylaşmalarını istedi. “Building Future” proje yarışmasının sonucunda en yaratıcı iki projenin kahramanı projelerini hayata geçirme fırsatı buldu

ÇOCUKLAR EĞLENİRKEN ÖĞRENECEK 

Sürdürülebilirliği ve ekolojiyi temel alarak projelerini öneren Gizem ve Abdullah, Sancaktepe Belediyesi’nin de desteği ile Abdullah’ın çocukluğunun geçtiği yaklaşık bin 50 metrekarelik Veysel Karani Çocuk Parkı’nın zarar görmüş alanlarını geri dönüştürülmüş ürünlerle restore etti. Projeleri kapsamında çocuklara farklı bakış açıları kazandırmayı, çocukların eğlenirken öğrenmelerini hedefleyerek parka beton küp numunelerinden scrabble oyunu tasarlayarak çocukların oyun alanlarına klişelerin ötesinde dokunuşlar yaptılar.  

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2019, 14:08
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını