Asyaport Limanı'nda üretilen maskeler vatandaşa ücretsiz veriliyor

Asyaport Limanı tarafından günlük olarak üretimi gerçekleştirilen 20 bin maske, liman personeli ve vatandaşlara ücretsiz olarak veriliyor.

Asyaport Limanı'nda üretilen maskeler vatandaşa ücretsiz veriliyor
Endüstri 40 Zirvesi

TEKİRDAĞ (AA) - Asyaport Limanı tarafından günlük olarak üretimi gerçekleştirilen 20 bin maske, liman personeli ve vatandaşlara ücretsiz olarak veriliyor.

Türkiye'nin en büyük konteyner limanlarından birisi olan Asyaport'un yönetim kurulu başkanı olan Ahmet Soyuer, yaptığı açıklamada, salgın sürecinde sosyal sorumluluk projesi kapsamında insanların maske ihtiyaçlarını karşıladıklarını belirtti.

Maskelerin hijyenik şartlarda üretildiğini belirten Soyuer, "Türkiye’de grup şirketlerimizde 6 bin çalışanımız var. Günde bir maske kullanılacak olsa günlük maske ihtiyacımız 6 bin adet. Hangi kalitedeki kumaştan hangi şartlar altında ürettiğimizi bildiğimiz maskeler çalışanlarımıza daha güven veriyor. Üretim kapasitemizin fazlasını da halkımıza, kurumlara hediye olarak dağıtıyoruz. Dağıtmaya devam edeceğiz. Yaşadığımız çevreye bir katkımız olsun istedik." şeklinde konuştu.

Başkan Soyuer, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında, Asyaport olarak sorumluluklarını yerine getirdiklerinin altını çizdi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2020, 19:14
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını