ASSAN ALÜMİNYUM’DAN 95 MİLYON DOLARLIK YATIRIM GELİYOR

Son 2 yılda yaklaşık 60 milyon dolar değerinde yatırım yapan Assan Alüminyum, 2024 yılına kadar 95 milyon dolar değerinde sürdürülebilir yatırımlar gerçekleştirmeyi planlıyor.

ASSAN ALÜMİNYUM’DAN 95 MİLYON DOLARLIK YATIRIM GELİYOR
Endüstrideara

Assan Alüminyum, yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Son 2 yıl içerisinde yaklaşık 60 milyon dolar değerinde yatırım gerçekleştiren Assan Alüminyum, 2021-2024 döneminde de değeri 95 milyon dolara ulaşacak. Yatırım kapsamında firma üretim kapasitesini 360 bin tonun üzerine taşımayı hedefliyor. 

“YATIRIMLARIMIZIN ODAĞINDA SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK VAR”  

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Assan Alüminyum Genel Müdürü Göksal Güngör, “Assan Alüminyum’un yeni yatırımlarından soğuk hadde hattı yatırımı ve eski soğuk hadde hattının kapsamlı modernizasyonunun hem yaratacağı katma değer hem de sürdürülebilirlik açısından önem arz ediyor. 4 yıl boyunca hayata geçireceğimiz yatırımlar arasında Achenbach firması ile iş birliğimiz yer alıyor. İş birliğimiz kapsamında yeni soğuk hadde hattımız ve eski soğuk hadde hatlarımızın kapsamlı modernizasyon gerçekleştireceğiz. Bu sayede daha çok güçleneceğiz. Modern ve ileri teknolojiye sahip yeni soğuk hadde hattı ile sofistike ölçümleme yapacağız. Ayrıca kontrol sistemleriyle tüm süreç tam otomasyon ile kontrol altına alınacak. Bu sayede tüketicilere yüksek ürün kalitesi sunulacak. İlaveten enerji verimliliği sağlamak için önemli bir yatırım hayata geçirilecek. Hat rejeneratif sistemli tahrik sistemi ile daha az elektrik tüketimi sağlayacak. (AA)

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2021, 10:43
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını