banner1322
x

Askeri araç modelleriyle zamanda yolculuk

Türk savunma sanayisinin ileri gelen kara aracı üreticilerinden olan FNSS tarafından gerçekleştirilen Askeri Kara Araçları Model Yarışması'nda farklı dönemlerde kullanılan askeri araçların modelleri kıyasıya yarıştı.

Askeri araç modelleriyle zamanda yolculuk
Endüstrideara

ANKARA (AA) - Türk savunma sanayisinin ileri gelen kara aracı üreticilerinden olan FNSS tarafından gerçekleştirilen Askeri Kara Araçları Model Yarışması'nda farklı dönemlerde kullanılan askeri araçların modelleri kıyasıya yarıştı.

FNSS, bu sene 12'ncisi  gerçekleştirilen yarışmada, Gölbaşı'ndaki tesisinin kapılarını modelciler ile yarışmaya ilgi duyanlar ve aileleri için açtı

Atölye çalışmaları yapılan organizasyonda, çeşitli kategorilerde dereceye girenler jüri değerlendirmesiyle belil oldu.

Yarışmada dereceye giren ve katılan tüm modellerin bulunduğu sergi, ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü. Çeşitli dönemlerde kullanılan askeri araçların modelleri ile onları merakla inceleyenler renkli anlara sahne oldu.

Yarışmada dereceye girenlerin ödüllerine kavuşmasından sonra FNSS'nin ürettiği ya da üretiminde yer aldığı Korkut Kundağı Motorlu Namlulu Alçak İrtifa Hava Savunma Silah Sistemi, PARS III 8X8 ve Kaplan Silah Taşıyıcı Araç, test sahasında birer gösteri gerçekleştirdi.

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2019, 16:11
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını