ASELSAN Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerin yeni gözdesi oldu

ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü olan Haluk Görgün, öğrencilere yalnızca bir okul değil, Türkiye'nin geleceğini inşa etmek için bir adım atmaları konusunda fırsat verdiklerini söyledi.

ASELSAN Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerin yeni gözdesi oldu
Endüstrideara

ANKARA (AA) - ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü olan Haluk Görgün, öğrencilere yalnızca bir okul değil, Türkiye'nin geleceğini inşa etmek için bir adım atmaları konusunda fırsat verdiklerini söyledi.

ASELSAN tarafından konuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamaya göre, savunma sanayisine nitelikli eleman yetiştirmek amacıyla kurulan ASELSAN Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL), bu sene yüzdelik dilimde artış gösterdi.

Lise geçen sene 0,46'lık yüzdelik dilimden öğrenci alırken, bu yıl 0,33'lük yüzdelik dilimden öğrenci tercih etti.

Açıklamada görüşlerine başvurulan Görgün, ASELSAN Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine olan ilginin her geçen sene daha da arttığını belirterek, "Biz öğrencilerimize sadece bir okul değil, aslında Türkiye'nin geleceğini inşa etmek için bir adım atmaları konusunda fırsat veriyoruz."  şeklinde konuştu.

ASELSAN MTAL'li gençlerin ilk seneden başlıyarak bilim ve sporda kendilerini göstermeye başladığını kaydeden Haluk Gürgün, okulun 2 öğrencisinin 7 Mart'ta gerçekleştirilen 5'inci Ulusal TALES Matematik Uygulamaları Yarışması'nda finale kaldığını söyledi.

Açıklamada, alan mezunlarının ASELSAN'da istihdamlarına öncelik sağlanacağı vurgulanarak, mezunlarından uygun bulunanlara ise gelecek dönem araştırma üniversitelerinin mühendislik bölümlerinde öğrenim görmeleri halinde yükseköğrenimleri sırasında burs verilmesinin hedeflendiği bilgisi de paylaşıldı.

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2020, 09:13
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını