ASELSAN, HAVELSAN iş ortaklığında imzalar atıldı

ASELSAN ile HAVELSAN tarafından oluşturulan iş birliğiyle ana yüklenici STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ arasında MİLGEM 5 Projesi (savaş sistemleri) ile ilgili sözleşmenin imzası gerçekleşti.

ASELSAN, HAVELSAN iş ortaklığında imzalar atıldı
Robot Zirvesi

İSTANBUL (AA) - ASELSAN ile HAVELSAN tarafından hayata geçirilen işbirliğiyle ana yüklenici STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ arasında MİLGEM 5 Projesi (savaş sistemleri) ile ilgili sözleşmenin imzası gerçekleşti.

ASELSAN'ın Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yer alan açıklamada, ASELSAN ile HAVELSAN arasında hayata geçirilen işbirliğiyle ana yüklenici STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ arasında MİLGEM 5 Projesi (savaş sistemleri) ile ilgili olarak bugün bir sözleşme imzalandığı bilgisine yer verildi.

Açıklamada, "Sözleşme kapsamında seyir sistemleri, muhabere sistemleri, radar sistemleri, silah sistemleri, su altı sistemleri, elektronik-harp sistemleri ve elektro-optik sistemlerinin tedarikinden ASELSAN sorumlu olup, iş payı 663 milyon 474 bin 642,10 TL'dir." şeklinde belirtildi.

Bahse konu olan sözleşme kapsamında teslimatların 2021-2023'te gerçekleştirileceği açıklandı.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2020, 17:45
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını