banner1322
x

ASELSAN'DAN ÖĞRENCİLER İÇİN MESLEKİ EĞİTİM

ASELSAN'ın düzenlediği mesleki eğitimi sonucunda başarılı görülen gençler, şirketin işe alımlarında öncelikli şekilde değerlendirilecek.

ASELSAN'DAN ÖĞRENCİLER İÇİN MESLEKİ EĞİTİM
Endüstrideara

ANKARA (AA) - ASELSAN'ın mesleki eğitim programıyla liseliler, elektrik elektronik, makine ve metal teknolojisi gibi farklı konularda ASELSAN'da mesleki eğitim alacak. Program sonucunda başarılı görülen gençler, şirketin işe alımlarında öncelikli şekilde değerlendirilecek.

ASELSAN tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamaya göre, şirket uzun zamandır meslek liseli ve üniversiteli gençler için en cazip mesleki eğitim ve staj yeri olma özelliğine devam ediyor. 45 sene içinde on binlerce genç mesleğe ilk adımını ASELSAN sayesinde attı.

"Gücüm Memleketim, Mesleğim Geleceğim" sloganıyla devreye alınan ASELSAN'ın teknik kuşağı ATİK Programı ile 2020-2021 eğitim öğretim döneminde 12'nci sınıfta öğrenim gören 180 meslek lisesi öğrencisine teknolojinin kapıları açıldı.

Türkiye'de meslek lisesi öğrencileri için oluşturulan ilk yetenek ve gelişim programı ATİK ile gençler, haziran ayına kadar sürecek program boyunca şirket çalışanı mentörlerinden, ASELSAN kültürünü deneyimleme, teknolojiye yön veren projelerde yer alma ve meslek öğrenme şansı elde edecek. Liseliler, elektrik elektronik teknolojisi, makine teknolojisi, metal teknolojisi gibi çeşitli alanlarda ASELSAN'da mesleki eğitim görecek. Yetenek programının neticesinde başarılı bulunan gençler, ASELSAN'ın işe alımlarında öncelikli şekilde değerlendirilecek.

ATİK Programı ile ASELSAN teknisyenlik gereksiniminin metodolojik bir programla karşılanması, meslek liselerinin öneminin artırılarak tercih edilmesini sağlayacak uygulamaları içeren bir yetenek programı oluşturulması, savunma sanayisi için önemli bir istihdam kaynağı sağlanması, meslek lisesi öğrencilerinin verilen eğitimler ve görevlerle teknik ve kişisel gelişimlerine destek olunması amaçlanıyor.

Dönem projeleri, yetenek testleri ve kişisel gelişim eğitimleriyle öğrencilerin zihinsel becerilerinin geliştirilmesi, iş başı ve teknik eğitimlerle öğrencilerin psikomotor ve el becerisi kazanmaları, öğrencilerin ASELSAN sosyal sorumluluk projelerinde yer alarak ve şirket değerleri aracılığıyla duyusal becerilerin geliştirilmesi, program kazanımları olarak planlanıyor.

Mesleki eğitim programı ders yılı boyunca öğrencilerin okullarınca belirlenmiş işletme günlerine göre sürecek.

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2020, 14:59
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını