banner1322
x

A&S YATIRIM HOLDİNG 1.7 MİLYAR TL YATIRIM YAPACAK

Global Mask markası için 2021’de bayilikler kanalıyla yurt geneline yayılmayı hedeflediklerini açıklayan A&S Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Akkuş, bu yıl Türkiye’ye 1 milyar 700 milyon TL yatırım getireceklerini söyledi. 

A&S YATIRIM HOLDİNG 1.7 MİLYAR TL YATIRIM YAPACAK
Endüstri 40 Zirvesi

2021 yılı hedefleriyle ilgili açıklamalarda bulunan A&S Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Akkuş, Türkiye’ye 1 milyar 700 milyon TL yatırım getireceklerini söyledi.
2021’in ilk aylarında 1 milyar TL’lik yatırımla medikal malzemede plastik hammadde üretim tesisi açacaklarını belirten Akkuş, Global Mask markası için 2021’de bayilikler kanalıyla yurt geneline yayılmayı hedeflediklerini ifade etti. E-ticaret alanında da 20 milyon TL’lik bir yatırım yapacaklarını aktaran Akkuş, bilişim-IT, e-spor, sağlık merkezi, inşaat sektörüne 700 milyon TL ayırarak toplamda 1 milyar 700 milyon TL’lik yatırımı Türkiye’ye getireceklerini belirtti. 

YURT İÇİ VE DIŞI BAYİLİKLERLE YAYGINLAŞMAYI HEDEFLİYORLAR

Global Mask adında Türkiye’nin en büyük maske üretim tesisini Hadımköy’de açtıklarını vurgulayan Akkuş, Global Gloves markasıyla eldiven üretimini üstlendiklerini belirtti. Pandemi döneminde en çok ihtiyaç duyulan medikal malzeme alanında ilk yatırımı kendilerinin gerçekleştirdiğini söyleyen Akkuş, NATO’nun resmi maske tedarikçileri olduklarını belirtti. Global Mask ile yurt içi ve yurtdışına bayilikler kanalıyla yaygınlaşmayı hedeflediklerini ifade eden Akkuş, eldiven üretiminin gündemlerinde yer almadığını, piyasanın buna ihtiyacı olduğunu fark ettiklerinde bu alana yöneldiklerini aktardı. 

PLASTİK HAMMADDESİ ÜRETECEKLER

Eldivene talebin oldukça yüksek olduğunu, tek sorunun ham madde olduğunu belirten Akkuş, hammadde işine girerek hammadde için yurtdışına ithal edilen paranın Türkiye’de kalmasına öncülük edeceklerini söyledi. Türk mühendislerin ürettiği yüzde yüz yerli makinelerle plastik hammaddesi üreteceklerini ifade eden Akkuş, tesisi de Sakarya’ya kuracaklarını belirtti. 
20 milyon TL yatırım ile e-ticaret sitesini de hayata geçireceklerini söyleyen Akkuş, alanında ünlü 25 oyuncu ve modacının dükkanının yer alacağı platformun ünlü e-ticaret platformları gibi alternatif bir pazar yeri olma özelliği taşıyacağını belirtti.

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını