banner1322
x

ARMTEK SEKTÖRÜNDE YÜZDE 80 YERLİLİĞE ULAŞTI

Armtek Elektrik, elektrik enerjisinin üretilmesinden son kullanıcıya ulaşmasını sağlayan süreçte her aşamada kullanılan yüksek teknoloji ürünleriyle pazardaki dışa bağımlılığı azaltmayı ve global oyuncu olmayı hedefliyor.

ARMTEK SEKTÖRÜNDE YÜZDE 80 YERLİLİĞE ULAŞTI
Endüstrideara

Koloğlu Holding bünyesinde 2018 yılında üretime başlayan Armtek, global büyük oyuncuların yer aldığı elektromekanik sektöründe Ar-Ge ve inovasyon odaklı büyüme ile sektörün lideri olma yolunda hızla ilerliyor. Yüksek teknoloji ürünlerin yer aldığı elektromekanik sektöründe yüzde 70-80 oranında yerliliğe ulaştıklarını belirten Armtek Genel Müdürü Cemal Sadıki, “Armtek olarak elektriğin üretim, iletim ve dağıtımındaki sürecin her noktasında varız. Şalt cihazları kapsamında orta gerilim ayırıcı-kesici, ölçü trafoları ve beton köşk trafo merkezleri üretiyoruz. Bu ürünler elektrik şebekesine zarar verebilecek aşırı akımları ve yükleri zamanında keserek şebekeye ve insana zarar vermesini engelleyen yüksek teknoloji içeren cihazlar. Üretim felsefemiz tasarım, teknoloji ve IT odaklı ilerliyor. Yeni yatırımlarla ve ileri teknoloji ürünlerle yerli üretimi artırmayı ve dışa bağımlılığı azaltmayı hedefliyoruz” dedi. 

2 YILDA 10 MİLYON EURO’DAN FAZLA YATIRIM 

Stratejik önemde tamamlanan ve devam eden pek çok proje ile, Türkiye’nin 16 farklı elektrik dağıtım şirketi ve paydaşına kesintisiz hizmet veren ARMTEK, yeni teknolojilere yatırım yapmaya devam ediyor ve bunu yaparken de çalışanını ön plana koyuyor. 2018’den itibaren 10 milyon Euro’dan fazla yatırım yaptıklarını ve pandemiye rağmen yatırımlarını sürdürdüklerini belirten Sadıki, “Ankara Temelli ve Kahramankazan’daki toplamda 25 bin metrekare kapalı alana sahip fabrikalarımızda üretime devam ediyoruz. Ürünün tasarımı, geliştirilmesi ve Ar-Ge faaliyetlerinin tamamını kendi bünyemizde gerçekleştiriyoruz. Şirketimizi sürdürülebilir bir geleceğe hazırlarken hem istihdam yaratıyoruz, hem de bir okul görevi görüyoruz. Türkiye’de 16 farklı elektrik dağıtım şirketi ürünlerimizi tercih ediyor. Ülkemizin bir diğer önemli kuruluşu TEİAŞ için yüksek teknoloji ürünü Vakumlu Kesiciler’le Metal Clad şalt cihazları üretiyoruz. Organize sanayi bölgelerinde de varız” dedi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Talat gemici
Talat gemici - 1 yıl Önce

Cemal bey cok donanimli ve başarılısınız.başarılarınızın devamı dileğiyle

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını