Arma Kontrol’den 20 milyon TL’lik fabrika yatırımı

Arma Kontrol, son dönemde artan ihracat taleplerini karşılamak üzere 20 milyon TL değerinde yeni bir fabrika yatırımı gerçekleştirmeye karar verdi.

Arma Kontrol’den 20 milyon TL’lik fabrika yatırımı
Endüstrideara

Türkiye’nin bariyer markası Arma Kontrol, son dönemde artan ihracat taleplerini karşılamak üzere yeni bir fabrika yatırımı gerçekleştiriyor. Silivri - Selimpaşa’da 20 milyon TL yatırımla kurulacak fabrika, 2021 yılı içerisinde faaliyete geçecek. Arma Kontrol CEO’su Koray Kartal, “Güvenlik Bariyerleri Teknoloji Üssü” olarak konumlandırdıkları fabrika ile üretimlerini beş yıl içinde yüzde 70 artırmayı hedeflediklerini söyledi.

Tamamı Türk mühendislerden oluşan Ar-Ge ekibiyle yüksek güvenlik önlemi gerektiren alanlara özel ürünler geliştiren Arma Kontrol, son yıllarda başlattığı ihracat atağı ile Avrupa’dan Orta Doğu’ya 52 ülkeye ulaştı. Artan talebi karşılarken yeni pazarlara açılmayı hedefleyen şirket, bu doğrultuda yeni bir fabrika yatırımı gerçekleştiriyor. Silivri - Selimpaşa’da arsa satın alan Arma Kontrol, yaz aylarında başlayacağı fabrika inşasını 12 ayda tamamlayarak 2021 yazında üretime geçmeyi planlıyor.

“YÜKSEK TEKNOLOJİLİ ÜRÜNLER GELİŞTİRECEĞİZ"

Yeni fabrika yatırımları hakkında bilgi veren Arma Kontrol CEO’su Koray Kartal, “Özellikle son yıllarda küresel çapta yaşanan gelişmeler nedeniyle aralarında Türkiye’nin de bulunduğu pek çok ülkede güvenlik bütçeleri rekor düzeye erişti. Biz de bu dönemde ülkemize verdiğimiz hizmetlerin yanı sıra ihracat atağı başlatarak 52 ülkeye ulaştık. Şu anda ABD’den Orta Doğu’ya, Batı Avrupa’dan Afrika’ya uzanan geniş bir coğrafyaya ihracat gerçekleştiriyoruz. Rusya ve Meksika pazarı için görüşmelerimiz devam ediyor. Gerek artan talebi karşılamak gerekse yeni pazarlara açılmak üzere İstanbul Beylikdüzü’ndeki fabrikamıza ek olarak ikinci bir fabrika yatırımı gerçekleştirmeye karar verdik. Selimpaşa’da 20 milyon TL yatırımla kuracağımız fabrikada geliştireceğimiz yüksek teknolojili ürünler ile sektörümüze ve ülke ekonomimize katkı sunmayı sürdüreceğiz” dedi.

CİRONUN YÜZDE 20'Sİ AR-GE'YE AYRILACAK

Gelişen teknoloji ve küresel tehditlerin güvenlik sistemlerini farklılaştırdığını söyleyen Koray Kartal, “Askeri tesisler, devlet binaları, elçilikler, üretim tesisleri, petrol rafinerileri gibi stratejik noktalarda kademeli güvenlik sistemleri ön plana çıkıyor. Biz de özellikle savunma sanayisine odaklanıyor ve bu doğrultuda yenilikçi ürünler geliştiriyoruz. Saatte 80 km hızla çarpan 12 tonluk bir kamyonu durdurduktan sonra sorunsuz çalışmaya devam eden road blocker’ımız ile dünya çapında geçerliliği olan çarpışma testini geçerek P1 belgesini almaya hak kazanan ilk Türk firması olduk. Böyle özel ürünler geliştirmeye devam etmek üzere ‘Güvenlik Bariyerleri Teknoloji Üssü’ olarak konumlandırdığımız yeni fabrikamızda daha büyük bir Ar-Ge merkezi kuracağız ve ciromuzun yüzde 20’sini Ar-Ge’ye ayıracağız. Merkezimizde yine tamamen Türk mühendisler ile çalışacağız. 120 kişi istihdam edeceğimiz fabrika ile birlikte, üretimimizi de beş yıl içinde yüzde 70 artırmayı planlıyoruz” açıklamasında bulundu.
 

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2020, 10:33
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını