banner1322
x

ARES LOGISTICS AVRUPA’YI AZERBAYCAN VE GÜRCİSTAN’A TAŞIYACAK

Ares Logistics Kurucu Ortağı Engin Kırcı, bu yıl Avrupa’daki şirketlerinin gücünden faydalanarak, Avrupa ülkeleri ile Azerbaycan ve Gürcistan arasındaki taşımalara ağırlık vereceklerini açıkladı. 

ARES LOGISTICS AVRUPA’YI AZERBAYCAN VE GÜRCİSTAN’A TAŞIYACAK
Enerji Zirvesi

2020 yılında yüzde 10’un üzerinde büyüme gösteren Ares Logistics, bu yıl benzer bir büyümeyi Avrupa’dan 3. ülkelere yapacağı taşımalarda da yakalamak istiyor. Ares Logistics Kurucu Ortağı Engin Kırcı, bu doğrultuda 2021 yılında Avrupa ülkelerinden Azerbaycan ve Gürcistan’a yaptıkları taşımaları artırmaya odaklandıklarını söyledi. 

Kırcı, Azerbaycan ve Gürcistan’ın ekonomilerinin hızla büyüdüğünü ve dış ticaretinin son dört yılda yüzde 52 oranında artış gösterdiğini belirtti.

Kırcı, “Her geçen gün Avrupa ile ticareti artan iki ülkeden bahsediyoruz. Bu durum lojistik sektörü için de büyük önem taşıyor. Biz de bu alandaki pazar payımızı artırmaya çalışacağız.” açıklamasında bulundu.

Romanya ve Fransa’daki şirketleri sayesinde Avrupa’da güçlü bir lojistik altyapısı kurduklarını vurgulayan Kırcı, “Avrupa’daki şirketlerimiz, çalışanlarımız, araç ve ekipmanlarımız sayesinde Türkiye transit Gürcistan ve Azerbaycan taşımalarda da Avrupalı şirketlerin tercih ettiği lojistik partner oluyoruz. “ dedi.

Kırcı, Avrupa’dan teslimat noktasına direkt karayolu ile ulaşabildiklerini ayrıca Ro-Ro ve demiryoluna entegre multimodal taşımalar ile de hareket edebildiklerini açıkladı.

“REKABET AVANTAJI SAĞLAYACAĞIZ”

3. ülke taşımalarının önemli bir kısmının Avrupa ülkelerinden Gürcistan ve Azerbaycan’a olduğunu belirten Kırcı, bu ülkelerden Avrupa’ya ihracat yapacak firmalara da özel çözümler sunacaklarını vurguladı.

Kırcı, “AB normlarına uygun araç filomuz ile gıda, tekstil, kimya ve sağlık başta olmak üzere birçok sektöre zamanında ve güvenli lojistik hizmeti sunuyoruz. Komşu ülkelerimizdeki uluslararası ticaret yapan şirketlere de rekabet avantajı sağlayacağız.” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2021, 17:08
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını