banner1322
x

ARÇELİK CORENSİS SAĞLIK KİOSKU İLE TEMASI AZALTACAK

Sağlık sektörüne yönelik yatırımlar yapan Arçelik, yeni cihazı Corensis Sağlık Kiosku ile hasta ve sağlık çalışanları arasındaki teması azaltmayı amaçlıyor.

ARÇELİK CORENSİS SAĞLIK KİOSKU İLE TEMASI AZALTACAK
Makine Zirvesi

Arçelik, yeni cihazı Corensis Sağlık Kiosku sağlık sektörünün hizmetine sundu. Corensis Sağlık Kiosku, acil servislerde hastaların sağlık personelleri ile temasını azaltarak, oksijen satürasyonu, EKG, tansiyon, solunum, nabız, ateş, boy ve kilo gibi temel sağlık ölçümlerini yapabilmelerine imkân tanıyor. Ölçümlerin sonuçlarını otomatik ve anlık olarak sağlık personeli erişimine sunuyor.

HASTA İLE TEMAS MİNİMUMDA

Yeni cihaz hakkında açıklamalarda bulunan Arçelik Strateji ve Dijitalden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Utku Barış Pazar, Corensis Sağlık Kiosku’nun COVID-19 pandemisi ve dünyada yaşanan normalleşme sürecinde, sağlık çalışanlarının verimli çalışmasının sağlanması, hasta ile temasın minimumda tutulması ve hastaya en kısa sürede tanı konabilmesine destek olacak bir ürün olduğunu belirtti. Nesnelerin interneti ve buna bağlı birçok akıllı sensör ve uygulama ile tele sağlık konusunda yenilikçi bir bakış açısı getiren Corensis Sağlık Kiosku ile hedeflerinin hastaların EKG, tansiyon gibi temel sağlık ölçümlerini kendi kendilerine gerçekleştirebilmelerini sağlamak olduğunu ifade eden Pazar, böylece hastaların temel sağlık ölçümlerini yapabildikleri, sağlık verilerini tek noktadan yönetebilecekleri ve hatta online doktor görüşmelerini gerçekleştirebilecekleri sağlık noktaları olarak konumlayarak, Corensis Sağlık Kiosku’nu iş yerleri, aile sağlığı merkezleri, okullar, havalimanları, eczaneler gibi birçok farklı noktada kullanıma sunabileceklerini düşündüğünü söyledi.

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını