AR-GE YATIRIMIYLA BİRİNCİ OLDU

Ako Akü gerçekleştirdiği Ar-Ge yatırımlarıyla sektöründe ilk sırada yer aldı. Markanın geliştirdiği EFB Aküler tüm Stop & Start teknolojili araçlarda kullanılıyor.

AR-GE YATIRIMIYLA BİRİNCİ OLDU
Endüstri 40 Zirvesi

Türkiye’de akü alanında yeni ürünler ve teknolojiler geliştirmek amacıyla Ar-Ge yatırımlarına odaklanan Ako Akü, Turkishtime 2019 Ar-Ge 250 araştırmasında Türkiye’de tüm şirketler içerisinde 51’inci, akü sektörü şirketleri arasında da ilk sırada yer aldı. Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren AKO Akü Genel Müdürü Dr. Hulki Büyükkalender, “AKO Grup bünyesinde faaliyet gösteren AKO Akü, 2019 yılında Ar-Ge faaliyetleri için 30 milyon TL yatırım gerçekleştirdi. Ar-Ge odaklı çalışmalarımızla ivmemizi daha da artırmayı hedefliyoruz” dedi.     

“EFB AKÜ İLE İHTİYACA CEVAP VERİYORUZ”

Büyükkalender, geliştirdikleri yeni nesil EFB Aküler (Enhanced Flooded Battery-Geliştirilmiş Sulu Akü) ile Stop & Start teknolojili tüm araçlarda kullanıma uygun üstün özellikler sunduklarını belirtti. Bu teknolojiyi yüzde 100 yerli yatırımla hayata geçirdiklerinin altını çizen Büyükkalender, teknik özelliklerini şu sözlerle anlattı: “Start-Stop araçlarda bulunan EFB akünün morfolojik yapısı değiştirilerek ömrü boyunca performansının güç kaybetmeden etkin olmasını sağlıyor. Bu alanda yürüttüğümüz Ar-Ge faaliyetleri ile Avrupa’nın fikir önderleri arasında yer alıyoruz. AKO Akü olarak ayrıca Matrix Press (Punch) ve Kaizen Tüneli üretim modellerinin üretimini yapan tek firmayız. Dünya üzerinde akü sektörüyle ilgili en etkili konferans olarak gösterilen ELBC’de Ar-Ge ve ürün çalışmalarının bu teknolojinin gelişimine sağladığı katkı temelinde verdiği online sunum büyük ses getirdi. AKO Akü'nün geliştirdiği yeni nesil EFB Aküler, testlerle kanıtlandığı üzere, bu teknolojiye özel geliştirilmiş aktif madde ile geleneksel standart akülere oranla 10 kat daha fazla çevirim sayısı (şarj-deşarj) özelliği sunuyor. Ayrıca standart akülere göre çok daha yüksek vibrasyon dayanımı da elde ediliyor. 
 

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2020, 12:00
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını